REKLAMA

RAPORT UEKto jest najbardziej prześladowany w internecie? Wyniki zaskakują

2023-12-03 16:05
publikacja
2023-12-03 16:05

Kobiety są głównym celem nienawiści w internecie, w tym wulgarnego języka, molestowania i przemocy seksualnej - wynika z ogłoszonego raportu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA).

Kto jest najbardziej prześladowany w internecie? Wyniki zaskakują
Kto jest najbardziej prześladowany w internecie? Wyniki zaskakują
fot. SvetaZi / / Shutterstock

Wyniki raportu FRA powinny zachęcić UE i platformy mediów społecznościowych do ochrony ze względu na cechy takie, jak płeć i pochodzenie etniczne podczas moderowania treści - podkreślono w dokumencie.

Badanie przeprowadzono na platformach YouTube, Telegram, Reddit i X (wcześniej Twitter) w czterech państwach UE - Bułgarii, Niemczech, Włoszech i Szwecji w okresie od stycznia do czerwca 2022 r. Wykazało, że głównymi celami ataków były kobiety. Dotyczyło to wszystkich platform i krajów objętych badaniem. Inne grupy dotknięte atakami to osoby pochodzenia afrykańskiego, Romowie i Żydzi.

FRA podała, że liczba postów nacechowanych językiem nienawiści skierowanych do kobiet była prawie trzykrotnie większa niż liczba takich postów skierowanych do osób pochodzenia afrykańskiego.

"Sama skala nienawiści, którą zauważyliśmy w mediach społecznościowych, wyraźnie pokazuje, że UE, jej państwa członkowskie i platformy internetowe powinny zwiększyć wysiłki na rzecz stworzenia bezpieczniejszej przestrzeni internetowej dla wszystkich" – zaznaczył w oświadczeniu dyrektor FRA Michael O'Flaherty.

Zgodnie z unijnym aktem o usługach cyfrowych, który wszedł w życie w zeszłym roku, duże platformy technologiczne i wyszukiwarki muszą włożyć więcej wysiłku w walkę ze szkodliwymi i nielegalnymi treściami, pod groźbą kar finansowych.

W październiku Komisja Europejska wszczęła formalne dochodzenie mające zbadać, czy Meta, TikTok i X skutecznie usuwały szkodliwe treści.

Giganci technologiczni stają ostatnio w obliczu rosnącej kontroli w związku z gwałtownym wzrostem szkodliwych treści i dezinformacji spowodowanej wojną Izrael z Hamasem - podkreśla Reuters.

FRA stwierdziła, że opracowując ogłoszony w środę raport nie uzyskała dostępu do danych z Facebooka i Instagrama.(PAP)

mwt/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (9)

dodaj komentarz
_aj_waj_
Kobieta, osoba pochodzenia afrykańskiego i Żyd jadą razem pociągiem w jednym przedziale. Nagle do przedziału wlatuje mucha.
Lata chwilę pod sufitem, aż w końcu zaczyna kręcić się koło kobiety. Dama odgania ją ręką, więc mucha obiera za cel osobę pochodzenia afrykańskiego. A tu CAP! Osoba pochodzenia afrykańskiego łapie szybko
Kobieta, osoba pochodzenia afrykańskiego i Żyd jadą razem pociągiem w jednym przedziale. Nagle do przedziału wlatuje mucha.
Lata chwilę pod sufitem, aż w końcu zaczyna kręcić się koło kobiety. Dama odgania ją ręką, więc mucha obiera za cel osobę pochodzenia afrykańskiego. A tu CAP! Osoba pochodzenia afrykańskiego łapie szybko muchę, wyrywa jej skrzydełka i szybko zjada.
Kobieta przerażona, Żyd ma oczy jak 5 złoty, no ale nic - jadą dalej

Nagle do przedziału wlatuje druga mucha i leci do kobiety. Dama odgania ją ręką, więc mucha obiera za cel osobę pochodzenia afrykańskiego. A tu CAP! Żyd łapie szybko muchę, wyrywa jej skrzydełka. Kobieta przerażona, osoba pochodzenia afrykańskiego ma oczy ja 5 złotych. A Żyd do osoby pochodzenia afrykańskiego:

chcesz kupić?
_aj_waj_
A cygan w tym czasie łazi po przedziałach i śpiących okrada.
samsza
Wraz z postępem rewolucji walka się zaostrza.
Im więcej walki z hejtem tym więcej nienawiści.
Dlatego zależy zintensyfikować przelewy dla ludzi walczących z nienawiścią. Proste.
itso_not_to_be
uwaga starsi faceci jesteście na celowniku artykuł to gniot
and00
Obecnie każda krytyka, negatywna, nawet umotywowana opinia to hejt
szczególnie jeżeli dotyczy kobiet(ze specjalnym uwzględnieniem feministek), Żydów lub Afrykanów
Hejt białych mężczyzn i idei prawicowych nazywamy uzasadnioną krytyką, tak że nie jest dziwne że w stosunku do nich hejtu nie stwierdzono
zoomek
"pochodzenia afrykańskiego, Romowie i Żydzi"
No przecież skąfś się to bierze!
To nie jest tak że dla sportu!
Ludzie doświadczają zła od jakieś grupy więc następuje odreagowanie. To dziwne?
zoomek
skądś
sorki za moje babole
zoomek
Obstawiam zazdrośnice zwalczające inną atrakcyjną samicę. Nie tak?

Powiązane: Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki