Krzysztof Bosak kandydatem Konfederacji na prezydenta

Krzysztof Bosak został kandydatem Konfederacji Wolność i Niepodległość na prezydenta - zdecydował w sobotę zjazd prawyborczy elektorów. W ostatniej turze wyborów Bosak otrzymał 163 głosy i pokonał Grzegorza Brauna, na którego zagłosowało 146 osób.

(Konfederacja)

Po ostatnim, siódmym głosowaniu Bosak zdobył 51,9 proc. głosów elektorów, a prezes Korony, poseł Grzegorz Braun - 46,5 proc.

W wystąpieniu po zakończeniu prawyborów Bosak ocenił, że Konfederacji tworzy "nowy standard uprawiania polityki w Polsce". Podkreślał, że środowiska, które składają się na Konfederację, łączą przede wszystkim patriotyzm, konserwatyzm, przywiązanie do wartości chrześcijańskich i wolność gospodarczą.

"Wolność gospodarcza i własność prywatna jest tym, co pozwala zachować wolność człowiekowi, a jeżeli społeczeństwo złożone jest z wolnych ludzi, to naród jest silny. To zawsze była filozofia narodowej demokracji" - mówił.

Krytykował też "nadmierny etatyzm" i "rozbuchanie państwa". "Narodowcy nie chcą, żeby naród był przybudówką do biurokracji państwowej. Narodowcy chcą narodu silnego, narodu wolnych ludzi" - zaznaczył. Jak mówił, narodowców łączy z konserwatystami i klasycznymi liberałami oraz tradycjonalistami dążenie do zbudowania silnego państwa. Przekonywał, że silne państwo nigdy nie jest państwem zadłużonym, a obecny rząd - według niego - zadłuża Polskę i to w czasach dobrej koniunktury.

"Nasze państwo jest zadłużone coraz bardziej, jest coraz bardziej zależne od kaprysów ośrodków finansowych, które mogą podjąć decyzję, czy kredytujemy polski rząd, czy wstrzymujemy kupno obligacji" - zaznaczył kandydat Konfederacji na prezydenta.

Jego zdaniem nie jest to "recepta na państwo niepodległe". "Nasza niepodległość, tak samo jak cięta na plasterki i oddawana do Brukseli, tak samo na polu gospodarczym jest cięta na plasterki i oddawana na forum międzynarodowe" - powiedział.

"Jeżeli chcemy być ludźmi wolnymi, jeżeli chcemy móc się postawić, to musimy akcentować również, że zdrowe państwo to państwo, które ma finanse zrównoważone, które się nie zadłuża, które nie jest po prostu państwem rządzonym niegospodarnie" - powiedział. Jego zdaniem "ten etos gospodarności zawsze był, jest i będzie, i musi być obecny we wszystkich naszych środowiskach".

Bosak przyznał, że czuje na sobie ogromną odpowiedzialność za powierzoną mu "misję" i apelował o współpracę ze wszystkimi, którzy zaangażowali się w prawybory. "Zróbmy kampanię, która będzie największym zaskoczenie w tym sezonie politycznym. Wygrajmy pierwszą turę wyborów prezydenckich" - apelował Bosak.

Grzegorz Braun ocenił, że dzień, w którym dokonano wyboru kandydata Konfederacji na prezydenta jest historyczny, a prawybory były "czymś nadzwyczajnym". Pogratulował Bosakowi zwycięstwa, podziękował swoim "współ-kontrkandydatom" za rywalizację i towarzyszące im emocje, i wszystkim, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu. Zaznaczył, że teraz nic się nie skończyło, a wszystko się zaczyna.

"Przecież to tylko nasze wewnętrzne przedbiegi. Zamortyzowały nam się te prawybory propagandowo, politycznie w trójnasób. (...) Udało się i niech to będzie najlepszy prognostyk tej kampanii, którą niniejszym już zaczęliśmy" - zauważył.

Mówiąc o planach kampanijnych Konfederacji Braun apelował, aby "nie wymyślać prochu" i przekonywał, że wystarczy powtórzyć "efekt wiosny i jesieni 2019 roku". "Trzeba tylko, żeby nasi wyborcy mogli głosować na Konfederację z tą ulgą, że wreszcie nie są rozdarci, że wreszcie nie muszą wybierać, bo dostają wszystko +w pakiecie+. Dostają i Ruch Narodowy, i Wolność KORWiN-a, i Koronę - formację konserwatywną, tradycjonalistyczną. A zatem całą szeroką gamę środowisk, organizacji polskiego patriotyzmu" - podkreślił Braun.

Wiceprezes partii KORWiN poseł Artur Dziambor, który odpadł w przedostatnim głosowaniu elektrów, zwrócił uwagę, że podczas prawyborów kandydaci prezentowali różne poglądy, bo chcieli, żeby było "trochę po amerykańsku", ale nie chcieli "wojny" między sobą. "Jesteśmy jedną Konfederacją i jako Konfederacja będziemy zdobywali władzę" - zapowiedział.

Dziambor życzył zwycięzcy prawyborów sukcesu w wyborach prezydenckich, a sukcesem - według niego - będzie wejście do drugiej tury i sprawienie, że "Andrzej Duda wyniesie się z Pałacu Prezydenckiego".

Poseł Konrad Berkowicz (KORWiN), który odpadł po piątej turze głosowania elektorów, przekonywał, że różnorodność Konfederacji jest jej siłą, bo wszystkie środowiska ją tworzące mają wspólny cel - "powrót do normalności w życiu społecznym i gospodarczym". "Konfederacja jest takim +Wiedźminem+, który musi zwalczyć potwory stojące na drodze Polski do wielkości, i te potwory są bardzo różne, dlatego musimy mieć różne umiejętności" - mówił.

Berkowicz zapewniał, że kampania prezydencka Konfederacji nie będzie "kampanią jednego kandydata", a wystartuje w niej "cała drużyna Konfederacji".

Wyboru kandydata Konfederacji dokonało 314 elektorów podczas zjazdu prawyborczego w Warszawie. Elektorzy reprezentowali poszczególnych kandydatów, którzy walczyli o głosy wyborców na wcześniejszych 16 zjazdach wojewódzkich. Kandydaci, którzy zdobyli wtedy największe poparcie wyborców, mieli najwięcej głosów elektorskich.

W prawyborach prezydenckich konfederacji brali udział także prezes partii KORWiN poseł Janusz Korwin-Mikke, b. poseł Konfederacji Jacek Wilk (KORWiN), Magdalena Ziętek-Wielomska, Paweł Skutecki i Krzysztof Tołwiński. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
11 1 pis_po_jedno_zlo

No i weź tu głosuj na Konfederację, niby chcesz, ale na takiego faszystę to podziękuję;) Czekam w takim razie na Zenka Martyniuka hahaha, a jeszcze lepiej Gracjan Roztocki;)

! Odpowiedz
6 2 silvio_gesell

Konfederacja jest partią prorosyjską, KO jest partią proniemiecką, a PiS jest partią Polską. Nie będzie likwidacji nacjonalizmu za naszego życia, zapomnijcie.

! Odpowiedz
11 4 nostromo25

"otrzymał 163 głosy i pokonał Grzegorza Brauna"
przegrać z Bosakiem... Kościół, winnica, szubienica.

! Odpowiedz
4 23 carlito1

A ja tam zagłosuje na tego Pana ...

! Odpowiedz
12 3 wektorwg

W Konfederacjia już się poklucili o ten wybór :))

! Odpowiedz
47 21 ajwaj

KONFEDERACJA WIN (wolnosc i niepodleglosc)

calkiem nie to co u innych K-L (satanistyczna sekta Kalkstein+szambo) (((inicjaly zmienione)));)
Nadchodzi czas SUWERENNOSCI PL,
""miales chamie zloty róg"" > Wyspianski (OK KONFEDERACJA ma RÒG i niech dziala)

Mendy Magldalek POPISòwi =UBOTY=lodzie podwodne dywersantów topic (Kukiza z PISy)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 jag63

Komentarz - odlot, level hard.

! Odpowiedz
9 47 pazdzioch_indastries

Powiem bez ogródek, głosuję na tego Pana.Jest młody czyli nie zniszczony światopoglądowo poprzednim ustrojem, wychowany w kapitalizmie więc na widok pieniędzy i zapełnionych półek w sklepie nie wyłącza my się mózg, elokwentny, trzymający emocje na wodzy(polecam wywiad w radiu zet i próby sprowokowania) wykształcony oraz najważniejsze(wniosek wyciągnięty po obejrzeniu licznych wywiadów)-jest pozbawiony rodzimych kompleksów, które wyśmiewa.
To jest kandydat Polskiego biznesu.Jeżeli ktoś się waha lub zamierzał nie iść na wybory bo nie ma na kogo głosować,dajcie szanse temu młodemu człowiekowi.Zmarnowaliśmy 30 lat na wybieranie dziadków okrągłostołowych, wasalów Niemiec, Rosji Usa i Izraela- może czas spróbować czegoś innego.Albert Einstein powiedział że nie można liczyć na inny efekt robiąc ciągle to samo, z tym nie dosłownym cytatem was zostawiam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 21 ezpz

Wiedźmini do boju! :D

! Odpowiedz
36 4 ania_199

cyrk czyli nihil novi

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil