Koniec z "Dej, mam horom córkem"? Nowa kampania OLX

"Dej, mam horom córkem" - sformułowanie jest znane każdemu, kto chciał sprzedać zabawki, wózki czy inne akcesoria dziecięce. Obniżanie ceny do granic absurdu np. za "uśmiech bombelka", żądanie od kupującego przywiezienia zakupu i natarczywa agresja są na celowniku nowej kampanii portalu sprzedażowego OLX.pl.

OLX.pl niemal od momentu swojego powstania zmaga się z nieuczciwymi sprzedającymi i kupującymi. Platforma chce się odciąć do negatywnych zachowań niektórych jej użytkowników poprzez piętnowanie oszustwa, braku szacunki i wulgarnych odzywek. Twarzą kampanii został aktor Janusz Chabior. 

Kampania potrwa trzy tygodnie, a w jej ramach będzie można zobaczyć siedem spotów zatytułowanych "A co gdyby?". W pierwszym z nich piętnowane są wulgarne odzywki w sieci, przekleństwa i wyzwanie sprzedających. Portal radzi, by rozmawiać tak, jakbyśmy to robili ze swoją mamą. Z kolei w drugim sugeruje, by nie kłamać ani nie naciągać. Nie wiemy bowiem, czy ktoś nie obniży ceny, rezygnując ze swoich marzeń, tylko dlatego, że "sprzedaliśmy" mu historyjkę o chorych dzieciach.

Portal wielokrotnie ostrzegał przed oszustami, którzy niestety pojawiają się "po obydwóch stronach barykady". Wśród zachowań, które mają nas ochronić, wylicza przede wszystkim: zamawianie, o ile nie możemy kupić przedmiotu na miejscu, "za pobraniem", unikanie aukcji przedmiotów oddawanych za darmo, w których musimy jedynie opłacić kuriera, czy płacenie za rzecz poprzez gotowy link do płatności wysłany nam przez sprzedającego. 

aw

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
35 71 szczawikpl

Bardzo dobra i potrzebna kampania, do tego jasno i klarownie pokazuje najwieksze przywary rodakow.

! Odpowiedz
22 10 --__hubert__---__--__--__--__-

Całe to allegro i olx to jedno g..wno.

! Odpowiedz
23 18 po_co

No tak bo tylko Ci Polacy są najgorsi na całym świecie. Wiesz skąd wzięła się ta cała niechęć Polaków do Polaków ? Z lat zaborów kiedy starano się wytłuc całą inteligencję, a to co zostało poddawano indoktrynacji.

W każdym razie w negocjowaniu nawet na chorą córkę czy umierającego syna nie ma nic złego, ja na OLX głównie pozbywam się gratów - często za darmo. Nie raz i nie dwa ktoś starał się zbić cenę, czasem mu się to udawało, a czasem nie ale to ja decyduję czy trafia do mnie argument o chorym dziecku.

Skoro w internecie jest w tym samym czasie setka innych ogłoszeń to skoro komuś nie odpowiada moja cena to zawsze może poszukać innej oferty. Niemniej negocjować trzeba ! Trzeba też liczyć się z odmową.

Najgorszy sort ludzi to taki który umawia się z kimś na spotkanie, po czym urywa kontakt. Już kilka razy zdarzyło mi się przejechać pół miasta i wystać kilkanaście minut, po czym po telefonie okazywało się że ktoś już nie jest zainteresowany.

Nie wspomnę o tym, że po negocjacjach ludzie dalej chcą negocjować machając pieniędzmi podczas transakcji :) Zabawne ale szczerze mówiąc nie tracę na takich ludzi czasu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne