REKLAMA
PIT 2023

Kolejna firma na liście sponsorów wojny z Ukrainą. Tym razem operator sieci przesyłu gazu

2023-11-30 19:43
publikacja
2023-11-30 19:43

Kijów umieścił operatora belgijskiej sieci przesyłu gazu Fluxys na czarnej liście „międzynarodowych sponsorów wojny” z Ukrainą - informują w czwartek belgijskie media.

Kolejna firma na liście sponsorów wojny z Ukrainą. Tym razem operator sieci przesyłu gazu
Kolejna firma na liście sponsorów wojny z Ukrainą. Tym razem operator sieci przesyłu gazu
fot. MVelishchuk / / Shutterstock

Decyzję w tej sprawie podjęła Ukraińska Narodowa Agencja Antykorupcyjna (NACP). Publikuje ona nazwy firm, które wspierają inwazję Rosji, albowiem pomagają rozwijać się gospodarce kraju agresora.

Agencja uważa, że Fluxys ułatwia handel rosyjskim skroplonym gazem ziemnym (LNG) przez port Zeebrugge, przez co pomaga Moskwie.

„Według międzynarodowych ekspertów Rosja spodziewa się otrzymać do 800 mln euro z tytułu przeładunku rosyjskiego LNG w Zeebrugge w 2023 r. Kwota ta przeznaczona jest na finansowanie rosyjskich wydatków wojennych” – przekazała w czwartek NACP.

Agencja twierdzi, że Fluxys doskonale zdaje sobie z tego sprawę, jednak „nadal sponsoruje rosyjską wojnę”.

Tymczasem przedstawiciel koncernu przekazał dziennikowi „Le Soir”, że każda firma zainteresowana dostawami gazu skroplonego może zarezerwować przepustowość w terminalu. „Zgodnie z prawem żaden klient nie może dyskryminowany. Na razie nie ma żadnych sankcji na skroplony gaz z Rosji - ani w Belgii, ani na poziomie Unii Europejskiej” - precyzuje Fluxys w oświadczeniu przekazanym gazecie.

Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
Raffmo
roSS.ja bandyckie faszystowskie państwo. Mam nadzieję, że się rozpadnie z hukiem.
dasbot
"Lucky Me" oraz "My Legacy"..........zapytajcie Żeliboba, kto i dlaczego kupił te jachty na niego z pieniędzy wydrukowanych przez FED i przekazanych do UA jako pomoc wojskowa...........Clown world.
prawda_
Ja tez sobie zrobie liste sponsorow wojny i bede umieszczal tam firmy ktore mi nie odpowiadaja. Niech ukrainskie wladze nawet sie nie konpromituja ze swoimi postanowieniami. Nie maja zadnych jurysdykcji nad firmami EU.
od_redakcji
Hmm, brzmi jakby ktoś miał nadmiar energii... Takie wykluczanie firm z listy sponsorów zawsze jest jakby odcięciem zasilania. Może zamiast tego próbować połączyć te sieci, zamiast robić z nich węzły konfliktu?

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki