Jesienne promocje w kredytach hipotecznych – w mBanku niższa marża

Kredytobiorcy wnoszący wkład własny w wysokości co najmniej 20 proc. wartości nieruchomości mogą liczyć w mBanku na marżę na poziomie 1,9 pp. Umowie może towarzyszyć zerowa prowizja, jeśli klienci spełnią dodatkowe warunki.

Boom na rynku mieszkaniowym trwa w najlepsze, a banki korzystają ze zwiększonego zainteresowania klientów zakupami nieruchomości. W II kwartale kredytodawcy odnotowali najlepsze wyniki sprzedaży od 2010 r. – do kredytobiorców trafiło prawie 14 mld zł finansowania. W górę szybuje także średnia wysokość zobowiązania, przekraczając 255 tys. zł.

(thetaXstock)

Od kilku miesięcy na rynku kredytów hipotecznych dostrzec można zwiększoną aktywność niektórych instytucji. Banki wprowadzają czasowo ograniczone akcje promocyjne, próbując przyciągnąć do siebie klientów zainteresowanych finansowaniem. Po wyczerpaniu się środków w programie „Mieszkanie dla młodych” kredytodawcy muszą konkurować o nabywców „zwykłych” hipotek, pozbawionych dopłat do wkładu własnego.

Od 5 października pod hasłem „Jesień w nowym M” kredyty hipoteczne promuje mBank. Akcja będzie trwać do 7 listopada. Osoby, które w tym czasie złożą wniosek kredytowy lub otrzymają formularz informacyjny będą mogły liczyć na obniżone stawki marży:

  • w kredytach hipotecznych z wkładem własnym niższym niż 20 proc. – 1,9 pp. (standardowo 2,9 pp.),
  • w kredytach hipotecznych z wkładem własnym wyższym lub równym 20 proc. – 2 pp. (standardowo 3 pp.),
  • w kredycie konsolidacyjnym – 4,35 pp. (standardowo 6,53 pp.),
  • w pożyczce hipotecznej – 3,7 pp. (standardowo 5,55 pp.).

W regulaminie promocji przewidziano dodatkowe obniżki dla osób, które zamierzają sfinansować budowę lub nabycie lokalu o powierzchni użytkowej do 80 m kw. Tacy klienci mogą liczyć na obniżenie prowizji o 0,5 pp. (standardowa stawka wynosi 0,5 pp.).

W przypadku kredytobiorców kupujących lokal na rynku wtórnym i uzyskujących dochody wyłącznie z tytułu umowy o pracę marża może zostać dodatkowo obniżona o 0,05 pp.

Promocyjne stawki marży mogą obowiązywać przez cały okres spłaty kredytu, jeśli klient spełni łącznie dwa warunki:

  • Skorzysta z ubezpieczenia na życie oferowanego przez bank i będzie opłacał regularnie składki przez okres pierwszych 5 lat spłaty zobowiązania. Opłata za ubezpieczenie wynosi 0,045 proc. salda zadłużenia i pobierana jest co miesiąc.
  • Założy rachunek bankowy w mBanku, wskaże go jako rachunek spłaty i przez okres 5 lat będzie zasilać go ustaloną kwotą. Wymóg ten musi spełnić co najmniej jeden ze wspólnie zaciągających zobowiązanie kredytobiorców. Bank zastrzega jednak w regulaminie, że powinna to być osoba osiągająca dochód w najwyższej wysokości.

MK

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 6 _emisariusz

PKO BP 1,4%

! Odpowiedz