PILNE

Jak pracuje się w banku? Edycja II, 2017 r. - infografika, wyniki badania

Michał Kisiel2017-04-12 08:11analityk Bankier.pl
publikacja
2017-04-12 08:11
fot. R. Feder / Bankier.pl

Bankowość, kiedyś sektor kojarzący się ze stabilnością i atrakcyjnymi wynagrodzeniami, przechodzi gwałtowne zmiany. Szczególnie mocno odczuwają je pracownicy będący na pierwszej linii kontaktu z klientem. Przedstawiamy najważniejsze wyniki badania przeprowadzonego w marcu przez Bankier.pl.

W ramach drugiej edycji badania "Jak pracuje się w banku?" sprawdziliśmy, co o zmianach zachodzących w sektorze sądzą pracownicy działających w Polsce instytucji. Nasze zaproszenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Ankietę opublikowaną w marcu wypełniło 2041 osób. Większość w tej grupie stanowili zatrudnieni obecnie w bankowości, ale o podzielenie się doświadczeniami poprosiliśmy także osoby, które w ostatnim czasie zmieniły ścieżkę kariery.

Ankietowani to w większości osoby lokujące się w obszarze front office - zajmującym się obsługą klienta masowego w placówce (44 proc.) i obsługą klientów zamożnych (11 proc.). Mniej liczną grupę stanowili pracownicy wsparcia sprzedaży (6 proc.) i obszaru ryzyka kredytowego (5 proc.). 64 proc. bankowców, którzy wzięli udział w drugiej edycji badania, ma ponad dwuletni staż na swoim obecnym stanowisku. 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania:

POBIERZ RAPORT BANKIER.PL "JAK SIĘ PRACUJE W BANKU" W WERSJI PDF »

Kliknij, aby pobrać raport Bankier.pl "Jak się pracuje w banku" / fot. Krzysztof Feder / Bankier.pl

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (21)

dodaj komentarz
~drama
Zaczniesz prace w banku i pomyslisz ze teraz najgorsze bo nie masz jeszcze dobrych relacji z klientami, kontaktow, znajomosci. Zabawne ze to najlepszy okres bo twoje cele sa male. Pozniej bedziesz wydzwanial do przypadkowych ludzi z zaplecza ze schowka na miotly zeby ktos raczyl podpisac umowe na kredyt inaczej zwolnienie. Jak odbieram Zaczniesz prace w banku i pomyslisz ze teraz najgorsze bo nie masz jeszcze dobrych relacji z klientami, kontaktow, znajomosci. Zabawne ze to najlepszy okres bo twoje cele sa male. Pozniej bedziesz wydzwanial do przypadkowych ludzi z zaplecza ze schowka na miotly zeby ktos raczyl podpisac umowe na kredyt inaczej zwolnienie. Jak odbieram teldfon od bankiera to slysze jego frustracje i zlosc w glosie. Szkoda zdrowia. Ziejecie zloscia na kilometr.
~Kasia
Lubię przy okazji odbierania wysokich odsetek z polisolokaty porozmawiać sobie z pracownikami Getin Banku i mam wrażenie, że problemy opisane w artykule nie dotyczą ich w najmniejszym stopniu, wszyscy są bardzo zadowoleni z pracy w Getin Banku. Moja sąsiadka całe życie przepracowała w Getin Banku i nie znam nikogo bardziej Lubię przy okazji odbierania wysokich odsetek z polisolokaty porozmawiać sobie z pracownikami Getin Banku i mam wrażenie, że problemy opisane w artykule nie dotyczą ich w najmniejszym stopniu, wszyscy są bardzo zadowoleni z pracy w Getin Banku. Moja sąsiadka całe życie przepracowała w Getin Banku i nie znam nikogo bardziej zadowolonego niż ona.
~Jac
LOL ;-))))))))))
1 kwietnia już był !!!!


(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Allan
Dlaczego usuwacie posty, w których pisze się prawdę , że zagraniczne banki w Polsce kradną i wykorzystują swoich pracowników jako tanią siłę roboczą. Wiem, że musicie żyć z reklam, ale bez przesady.
~taki_jeden odpowiada ~Allan
To nie jest prawda, tylko bogoojczyźniane brednie. Przypadkiem tak się składa, że zagraniczni pracodawcy płacą zazwyczaj lepiej niż polscy, w sektorze bankowym i w większości innych sektorów.
~LOLKOL odpowiada ~taki_jeden
Banki wszystkie nas okradają. Dzisiaj tylko 8 % obrotu walutą na rynku to gotówka. Cała reszta to 0 zera wbijane przez banki na klawiaturze komputera. W praktyce banki pożyczając pieniądze których nie mają, kreują sztuczny pieniądz. Co naturalnie rodzi inflacje(realną).

01.01.2016 wpłacę na konto 100 złotych.
Banki wszystkie nas okradają. Dzisiaj tylko 8 % obrotu walutą na rynku to gotówka. Cała reszta to 0 zera wbijane przez banki na klawiaturze komputera. W praktyce banki pożyczając pieniądze których nie mają, kreują sztuczny pieniądz. Co naturalnie rodzi inflacje(realną).

01.01.2016 wpłacę na konto 100 złotych. 31.01.2016 (rok jest umowny) na koncie mam 104/102 złote patrząc na dzisiejsze lokaty. Tylko że dzięki hojnie rozdawanym kredytom 31.12.2016 moje 100 pln ma taką samą siłę nabywczą jak 92 złote 01.01.2016.

W efekcie w ciągu roku bez włamania bez wymuszenia rozbójniczego w ciągu roku bank (do spółki z państwem) ukradł mi od 4 do 6 złoty.
https://www.youtube.com/watch?v=ayM96-jL4gs
~taki_jeden odpowiada ~LOLKOL
Piszę o stosunkach pracowniczych a nie o funkcji sektora bankowego w gospodarce.
~programista
paradoks pracownika banku - najpierw każa mu sprzedać np. 100 produktów w ciągu roku, w następnym 10% więcej i tak dalej. Po 10 latach musi ich juz wciskać o 250% więcej niż na początku - bo muszą być wyniki.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki