Ile bitcoinów ma twórca Tesli? Elon Musk reaguje na próby oszustw na Twitterze

2018-02-26 06:30
publikacja
2018-02-26 06:30
fot. REUTERS/Rebecca Cook / FORUM

W przypadkowej wymianie zdań na Twitterze Elon Musk, twórca Tesli, SpaceX i PayPala, ujawnił swój stan posiadania kryptowalut. Okazało się, że jak na technologicznego wizjonera, nie są one zbyt pociągające dla Muska.

0,25 bitcoina – oto stan portfela kryptowalut Elona Muska. Twórca Tesli ujawnił swój portfel kryptowalutowy na Twitterze. Według jego słów nigdy samodzielnie ich nie kupował. Jedyne bitcoiny, jakie posiada, otrzymał wiele lat temu od przyjaciela. 0,25 bitcoina to po aktualnym kursie dolara do wirtualnej waluty około 2,3 tys. dolarów.

Wymiana zdań, w czasie której Musk poczuł się wywołany do tablicy, dotyczyła prób oszustw, jakie pojawiają się od paru tygodni na Twitterze. Oszuści podszywają się pod znane osoby, chcąc wyłudzić od twitterowiczów kryptowaluty. Fałszywe konta mają udawać, że należą np. do Elona Muska, Donalda Trumpa czy Vitalika Buterina (współtwórcy ethereum). Z fałszywych kont wysyłane są wiadomości, które zachęcają do kliknięcia w umieszczonych w nich link i przekazania kryptowalut w celu np. dotowania określonego przedsięwzięcia. W zamian za ich przekazan określona liczba pierwszych donatorów ma otrzymać z powrotem kilkukrotnie wyższą sumę.

Przykładowa treść wiadomości z fałszywego konta Elona Muska może brzmieć: “I’m donating 250 BITCOIN! to the BTC community! First 250 transactions with 0.2 BTC sent to the address below will receive 1.0 BTC in the address the 0.2 BTC came from!”czyli: “Wspomagam 250 bitcoinami społeczność bitcoina. Pierwsze 250 transakcji o wartości 0,2 bitcoina zostanie nagrodzonych wypłatą 1 bitcoina”. Na końcu wiadomości znajduje się link do portfela kryptowalut.

„Zdajemy sobie sprawę z tych prób oszustw i staramy się im aktywnie przeciwdziałać, uniemożliwiając tego typu kontom interakcję z innymi kontami” – zapewnił rzecznik Twittera w stanowisku przekazanym portalowi BuzzFeed News, który informuje, że Twitter zaczął blokować konta oszustów.

Elon Musk jak dotąd miał niewiele wspólnego z kryptowalutami. Prócz przyznania się do posiadania jednej czwartej  bitcoina, w listopadzie ubiegłego roku Musk zaprzeczał, jakoby był Satoshim Nakamoto, tajemniczym i dotychczas niezidentyfikowanym twórcą bitcoina. Wtedy także Musk twierdził, że nie wie, gdzie aktualnie znajdują się bitcoiny będące w jego posiadaniu.

MD

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
trendwalker
Bitcoin, czy w ogóle kryptowaluty mają wiele ułomności, dlatego ciężko, żeby mówić o nim "złoto XXI wieku" po prostu do złota jest mu zbyt daleko... Owszem, technologia i to co za sprawą niej można wnieść w rozwój ma wartość, ale gdy na rynkach nie dzieje się dobrze ludzie nie uciekają w bitcoina tylko Bitcoin, czy w ogóle kryptowaluty mają wiele ułomności, dlatego ciężko, żeby mówić o nim "złoto XXI wieku" po prostu do złota jest mu zbyt daleko... Owszem, technologia i to co za sprawą niej można wnieść w rozwój ma wartość, ale gdy na rynkach nie dzieje się dobrze ludzie nie uciekają w bitcoina tylko raczej w złoto, srebro. To jest prawdziwy pieniądz - kruszce. Co prawda dziś, gdy każdy trzyma w porflelu bilon to nikt nie wątpi w jego wartość bo mamy BC i nie ma sie o co martwić... Przy powoli pękających bańkach i raczej słabej perspektywie dla dolara złoto czy srebro to dużo lepszy pomysł niż kryptowaluty. Co do srebra to nawet powiedziałbym, że jemu bardziej należy się przyjrzeć : http://bit.ly/2BvPg6O
krypsy
Rok temu przeważały komentarze: "spadnie do zera i zobaczycie" i "naciąganie frajerów". Teraz okazuje się, że "Bitcoin może i ma wartość, ale do złota mu daleko". Za rok przeciętny komentator dotrze do "Bitcoin jest za drogi"… naturalna ewolucja.
sel
Bo to nowoczesny Tombak jest a nie waluta, nikt nie gwarantuje za niego nawet centa

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki