Getin Bank wdroży Blika w kwietniu

analityk Bankier.pl

Płatności mobilne dla klientów Getin Banku zostaną udostępnione w kwietniu. Getin będzie zarazem pierwszym bankiem z Blikiem spoza szóstki instytucji, które brały udział w powołaniu Polskiego Standardu Płatności.

Z regulaminów opublikowanych na stronie banku wynika, że płatności Blik pojawią się w ofercie banku w kwietniu. Będzie to kolejna metoda płatności pozwalająca klientom banku regulować należność za zakupy telefonem. Od niedawna bank udostępnia także mobilne płatności zbliżeniowe HCE.

Blik to system płatności mobilnych, który opiera się o kody jednorazowe. Kod generowany jest przez aplikację zainstalowaną na telefonie i należy wprowadzić go do terminala płatniczego – tak samo jak wpisujemy PIN do karty (z taką różnicą, że kod Blik ma 6 cyfr). Za pomocą Blika można także wypłacać gotówkę bez karty z bankomatów, opłacać transakcje w internetowych sklepach, generować czeki i przelewać pieniądze na numer telefonu. Ta ostatnia funkcja działa jednak na razie między trzema bankami: BZ WBK, ING i Millennium.

Blik nie ma jednak jeszcze powszechnego zasięgu. Transakcje można opłacać w sklepach, które podpisały umowy z Polskim Standardem Płatności, a wypłat dokonywać w bankomatach należących do banków założycieli. Sklepy i bankomaty, w których można korzystać z Blika, są oznaczone plakietkami lub naklejkami.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~loo

Odkąd pojawił się Blik karty poszły w dostawę. .. ma tylko nadzieje ze opłat szybko nie wprowadza.

! Odpowiedz
4 5 ~Ka

Kto uzywa BLIK i po co? Gimnazjalisci?
Tylu jest posiadaczy drogich smarfonów, instalujących oprogramowanie finansowe, chcących dac sie okraść?

! Odpowiedz
0 5 ~gugi

Blik dobrze sprawdza się jako instrument płatniczy w internecie, ale w sklepach stacjonarnych nie wytrzymuje konkurencji z kartami zbliżeniowymi

http://www.cashless.pl/platnosci-mobilne/907-euronet-wyplaci-gotowke-blikiem-zblizeniowo

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 8 ~Cash

Oj spieszą się, spieszą, ludzie obudźcie się, za chwilę zlikwidują gotówkę w ogóle i ani się nie obejrzycie, jak bankierzy będą mieli Was w garści. Teraz jest jeszcze wybór, można płacić gotówką i elektronicznie, jak wycofają pieniądz papierowy w ogóle będziecie płakać, jak nagle padną systemy płatnicze (ostatnią coraz częściej są awarie). Myśleć i nie dać się nabrać na te wszystkie elektroniczne gadżety............. Banki lobbują grubo, dziennikarstwo w tych czasach też wymaga wzniesienia się ponad komercyjne wartości i refleksji w co się pakujemy.

http://www.bloombergview.com/articles/2016-01-31/bring-on-the-cashless-future

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
28 9 ~ererer

w kwietniu to ich już może nie być, hehe

! Odpowiedz
4 17 ~ja

głupiś

! Odpowiedz
14 5 ~Tomek

ta najbardziej słodziejski bank jeśli chodzi o opłaty i spread walut.
Nie polecam

! Odpowiedz
11 2 ~al odpowiada ~ja

GNB jest na dnie, a lokaty w Getinie i Idea oferują najwyższe na rynku oprocentowanie. Rozumiesz co to oznacza?

! Odpowiedz
0 10 ~uber odpowiada ~al

Pewnie aby nie trzymać tam więcej pieniędzy niż gwarantuje BFG ;)

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl