REKLAMA

EUR/USD najspokojniejszą z głównych par walutowych

2016-09-19 15:50
publikacja
2016-09-19 15:50
EUR/USD najspokojniejszą z głównych par walutowych
EUR/USD najspokojniejszą z głównych par walutowych
fot. breeze393 / / YAY Foto

Rynek euro do dolara stał się w ostatnim miesiącu najmniej zmiennym ze wszystkich głównych rynków walutowych, oblicza agencja Bloomberg.

Miara zmienności notowań euro do dolara spadła w ostatnim miesiącu do 6,15 proc., najniższego pułapu od 2014 r. To także najniższy odczyt zmienności wśród dziesięciu głównych walut na świecie. Jeszcze na przełomie roku notowania euro do dolara znajdowały się w połowie stawki, jeśli chodzi o zanotowaną zmienność, jednak od tamtego czasu wspólna waluta umocniła się o skromne 2,8 proc., a przez połowę tego okresu jej kurs pozostawał w wąskim przedziale 1,11-1,14 USD (w poniedziałek za euro płaci się 1,1167 USD).

To mocno utrudnia traderom walutowym osiąganie zysków, a brokerom generowanie prowizji (co zresztą pokazały słabe wyniki XTB za drugi kwartał). Traderzy wciąż nie widzą szans, by zmienność na parze EURUSD szybko wzrosła w znaczący sposób.

Oczekiwana na najbliższy miesiąc zmienność, wynikająca z notowań opcji, sięgnęła 7,13 proc. i była tylko niewiele wyższa od dwuletniego minimum z sierpnia. Więcej okazji traderom mogą jednak dać rynki walut krajów emerging markets, wynika z danych zebranych przez bank JPMorgan. To efekt niepewności inwestorów co do perspektyw kontynuacji łagodnej polityki głównych banków  centralnych, która stymuluje napływ kapitału na rynki aktywów ryzykownych.

Tworzony przez instytucję JPMorgan indeks zmienności notowań tej grupy środków płatniczych znalazł się w ubiegłym tygodniu najwyżej od trzech miesięcy i o 10 proc. przekracza średnią wartość z ostatnich pięciu lat.

MWIE, Bloomberg

Źródło:
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Reporter
Uwolnijcie ceny metali szlachetnych to zobaczymy ten spokój.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki