REKLAMA

Długa przerwa w dostępie do mBanku

2015-10-17 15:13
publikacja
2015-10-17 15:13

19 października klientom dawnego MultiBanku i Private Bankingu udostępniony zostanie serwis transakcyjny mBanku. Jest to ostatni etap integracji marek pod wspólnym szyldem mBanku. Dzięki temu wszyscy klienci banku będą mieli dostęp do tych samych innowacyjnych rozwiązań.
Zmiana dotyczy ponad 600 tys. klientów i polega na wymianie danych pomiędzy systemami informatycznymi. Skutkuje to koniecznością ich wyłączenia na jeden weekend. W związku z tym w dniach 16-19 października (w godzinach od 23:00 w piątek do godz. 6:00 w poniedziałek) dostęp do mBanku będzie ograniczony.

Co będzie działać, a co nie

W tym czasie nie będzie działać serwis transakcyjny banku, aplikacja mobilna oraz system SMS. Oznacza to m.in. brak możliwości realizacji przelewów, a także wpłat na rachunki. mLinia banku i otwarte w weekend placówki będą działać w trybie informacyjnym.

/ fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl


Niemal przez cały weekend bank będzie natomiast realizował transakcje kartami płatniczymi. Klienci będą mogli także swobodnie wypłacać pieniądze z bankomatów. W czasie przerwy karty będą wyłączone na krótki czas, w sobotę w godzinach 5:00-8:30 oraz w niedzielę między godziną 1:00 a 4:00.   

Bank w poniedziałek powiadomił klientów o dacie planowanego łączenia systemów na swojej stronie internetowej. O przerwie dowiedzą się także z automatycznych komunikatów na mLinii, poprzedzających wszystkie rozmowy z konsultantami. Bank prześle też użytkownikom informacje w serwisie transakcyjnym, widoczne po zalogowaniu na rachunek, oraz SMS-y i e-maile.

Po zmianie systemu

Do nowego serwisu mBanku przeniesione zostaną wszystkie posiadane przez klientów dawnego MultiBanku i Private Bankingu produkty i usługi (numery rachunków nie zmienią się). Do zalogowania się do systemu użytkownik będzie używał dotychczasowego identyfikatora (numeru klienta) i hasła, a w przypadku klientów posiadających rachunek w dawnym MultiBanku oraz mBanku – dwóch identyfikatorów i haseł.

Udostępnienie nowego systemu oznacza zamknięcie serwisu transakcyjnego, strony informacyjnej oraz aplikacji mobilnej dawnego MultiBanku. Więcej informacji na temat udostępnienia serwisu mBanku znaleźć można pod adresem: www.mBank.pl/nowy-serwis.

Jak będzie działać mBank podczas planowanej przerwy weekendowej:

  •     karty płatnicze i bankomaty – dostępne (z wyjątkiem: sobota 5:00-8:30 oraz niedziela 1:00-4:00),
  •     mLinia banku – dostępna w trybie informacyjnym,
  •     Placówki banku – dostępne w trybie informacyjnym,
  •     Punkty Aspiro – dostępne w trybie informacyjnym,
  •     serwis transakcyjny – niedostępny,
  •     aplikacja mobilna – niedostępna,
  •     usługa SMS – niedostępne,
  •     wpłatomaty w placówkach banku – niedostępne.
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (66)

dodaj komentarz
~Jeden_z_wielu
Jest godzina 20.48 w poniedziałek, a ja w dalszym ciągu nie mogę się zalogować do serwisu transakcyjnego. Dlaczego? Czyżby jeszcze trwała przerwa w dostępie do mBanku?
~ANIA
JEST 22:00 I NADAL NIE MOŻNA SIĘ ZALOGOWAĆ,O CO CHODZI.PRZERWA MIAŁA TRWAĆ DO 6:00
~Kasylda
Olaboga jaka tragedia! Wąsaty Janusz nie mial dostępu do swojego kĄtka raz na piec lat i nie mogl dzis powalczyć o crocsy w lidlu!!? Skrobidupom wiecznie marudzacym mowimy papa i sugerujemy kaszmirowe skarpety w wersalkach!
~cROCS
Kurcze to dziś były CROCSY w Lidlu? Dlaczego nikt mi nie powiedział :-)
~nabici_w_mBank
dobijacie kolejne gwoździe do swojej trumienki, aż patrzeć miło :)
~zapodajew
do "Zespół_mBanku": monitorować Internet to macie czas dziady, a porządnie zaplanować migracji systemów IT to już nie? D Z I A D O S T W O przeokrutne
~Zaspół_mParaBanku
Parabank... i wszystko o temacie
~hehehe
pora zwija się od dziada
~kasia
po zmianie systemu do zalogowania się użytkownik będzie używał dotychczasowego identyfikatora (numeru klienta) i hasła, a w przypadku klientów posiadających rachunek w dawnym MultiBanku oraz mBanku – dwóch identyfikatorów i haseł.
Pytanie-skąd wziąć drugi identyfikator?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki