REKLAMA

Dialog po myśli związków zawodowych

2015-11-25 05:33
publikacja
2015-11-25 05:33
fot. Maciej Jarzębiński / FORUM

Przedstawiciele związków zawodowych zyskali niezwykle silną pozycję w Radzie Dialogu Społecznego. Przedsiębiorcy są jednak optymistami - informuje "Gazeta Wyborcza".

Rada Dialogu Społecznego (RDS) liczy 59 osób: 8 przedstawicieli Rady Ministrów, 24 od pracodawców, 24 od związkowców. Do tego dochodzą przedstawiciele NBP, GUS i prezydenta.

Ostatnie nominacje w rządzie mogą spowodować przechył na rzecz związków. Do resortu pracy na stanowiska wiceministrów trafili ludzie mocno związani z "Solidarnością".

Jeremi Mordasewicz z Lewiatana wierzy, że RDS będzie miejscem racjonalnych dyskusji bez względu na skład strony rządowej i jej ewentualne relacje ze związkami. (PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~podatnik
Zobaczymy jak przyjdzie do działania w sprawie zamykania kopalń? Oby nie było tak jak za Krzaklewskiego(szef Solidarności w okresie AWS oraz aktualnie członek władz KK tej organizacji) gdzie Krzaklewski rządził z za pleców swojego promotora pracy doktorskiej Buzka a górnicy masowo byli wyrzucani na bruk i nawet towarzyszka Zobaczymy jak przyjdzie do działania w sprawie zamykania kopalń? Oby nie było tak jak za Krzaklewskiego(szef Solidarności w okresie AWS oraz aktualnie członek władz KK tej organizacji) gdzie Krzaklewski rządził z za pleców swojego promotora pracy doktorskiej Buzka a górnicy masowo byli wyrzucani na bruk i nawet towarzyszka Bochniarz Henryka swoją dobrocią nie mogła przeszkodzić!
~MG
Nie rozumię , ile razy jest mowa o pracownikach i zz zawsze wraca się do tematu kopalń i górników, a przecież to tacy sami pracownicy jak : ślusarze , budowlańcy ,sprzątaczki , sprzedawcy , kominiarze i wiele innych .
~podatnik odpowiada ~MG
Ponieważ uzwiązkowienie na kopalniach przekracza 100% czyli każdy pracownik należy do minimum dwóch związków i nic z tego nie wynika! Ponieważ problemem nie jest związkowiec a działacz czyli np. Krzaklewski, który za nic nie odpowiada i do tego mami górników płacących na niego składki!
~miro
jak to pejsaty lewiatan sponsorowany przez światowe molochy "dba" o polskiego pracownika, żydowska dobroć jest przerazajaca
~zez
uwaga do Autora artykulu: w tresci brak informacji czym zajmuje sie ta rada i jakie ma kompetencje

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki