REKLAMA
WAŻNE

Dania włączyła się do nalotów na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii

2016-08-05 14:37
publikacja
2016-08-05 14:37

Duńskie lotnictwo przeprowadziło w piątek pierwsze naloty na pozycje dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) w Syrii - poinformowało dowództwo duńskich sił zbrojnych. Dania w ramach międzynarodowej koalicji pod wodzą USA bombarduje IS także w Iraku.

Dania włączyła się do nalotów na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii / Islamic State Media

Jak poinformowało dowództwo duńskiej armii, cztery F-16 zbombardowały miasto ar-Rakka, które jest nieformalną stolicą Państwa Islamskiego, niszcząc punkty dowodzenia i składy broni. Ponadto zabito bojowników organizacji; nie podano jednak, jak wielu.

Dowódca międzynarodowych misji powietrznych w duńskich siłach zbrojnych Jan Dam oświadczył, że naloty te były "istotnym wkładem" w działania koalicji.

Według danych duńskiej armii od połowy czerwca Dania w Iraku i Syrii przeprowadziła łącznie 67 misji powietrznych i zrzuciła 93 bomby. (PAP)

ulb/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~agentTomek
Bomby lecą, ale bojownicy już są na terytorium swoich wrogów. Więc na co teraz te naloty? Trzeba było tak wcześniej działać. Zanim się robactwo rozlazło. Jak Putin uderzył Sarinem w Syrię, to lament, że agresor. A teraz wszyscy chcą zrównać to miejsce z ziemią.
~chazar
Maleńka Dania wysłała na poligon arabski swoje cztery jaszczembie.
Polskie cztery jaszczembie nie bombardują?
~athem99
jakim to trzeba być prymitywem, żeby w czasach współczesnych drugiemu człowiekowi obcinać głowę z powodów religijnych... nie potrafię tego pojąć
~ALLACH
no to kto jeszcze chce bombardować sojusznika USA , jego obozy szkoleniowe etc. . Niech jednak uważa bo USA mogą wystawić słony rachunek i wprowadzić tam demokracje a la USA .
~endi
Nie da się pokonać państwa islamskiego zajmując jego terytorium , to jest zasadniczy błąd

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki