REKLAMA

DM BDM podniósł rekomendację Mostostalu Zabrze do "kupuj", obniżył wycenę do 1,4 zł

2016-10-10 09:36
publikacja
2016-10-10 09:36

Analitycy DM BDM, w raporcie z 5 października, podwyższyli rekomendację Mostostalu Zabrze do "kupuj" z "trzymaj". Jednocześnie obniżyli cenę docelową jednej akcji spółki do 1,4 zł z 2,32 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 1,17 zł.

"Mostostal Zabrze ma za sobą okres czterech z rzędu kwartałów spadku rdr raportowanej EBITDA. Dodatkowo cieniem na podejściu inwestorów do spółki kładły się problemy głównego akcjonariusza związane z Kopexem czy wyraźne opóźnienia w monetyzowaniu znaczącego majątku pozaoperacyjnego spółki. Kurs akcji na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy spadł o 1/3 i przejściowo był na najniższym poziomie od 2012 roku" - napisano w raporcie.

Analitycy DM BDM zwrócili uwagę na czynniki, które mogą poprawić sentyment inwestycyjny do akcji spółki.

"Wyniki w kolejnych kwartałach powinny ulec wyraźnej poprawie, co sygnalizują już oczyszczone rezultaty za II kw. 2016, wstępne porozumienie w sprawie restrukturyzacji Kopexu oddala widmo niekontrolowanej upadłości tego podmiotu (MS Zabrze jest podwykonawcą Kopexu na jednym z kontraktów), przejęcie praktycznie pełnej kontroli nad Biprohutem daje pole do optymalizacji aktywów tego podmiotu" - poinformowali.

"Uważamy, że z inwestycją w akcje spółki wiąże się podwyższone ryzyko, ale biorąc pod uwagę obecny poziom kursu rynkowego i skalę negatywnego sentymentu, decydujemy się zmienić nasze zalecenie z +trzymaj+ na +kupuj+. Jednocześnie biorąc pod uwagę znaczące korekty prognoz wyników oraz dużo bardziej konserwatywne podejście do wyceny majątku pozaoperacyjnego spółki, obniżyliśmy naszą wycenę jednej akcji Mostostalu Zabrze z 2,32 zł do 1,40 zł" - dodali.

DM BDM prognozuje, że w tym roku spółka zanotuje 3,7 mln zł zysku netto i 10,6 mln zł zysku EBIT przy przychodach na poziomie 816,3 mln zł. Rok później zysk netto ma wzrosnąć do 10 mln zł, a zysk operacyjny do 17 mln zł. Z kolei obroty mają się skurczyć do 791,9 mln zł. (PAP)

jow/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki