REKLAMA

Covidowy kryzys nie dał rady meblom

2022-01-27 07:03
publikacja
2022-01-27 07:03
Covidowy kryzys nie dał rady meblom
Covidowy kryzys nie dał rady meblom
fot. Grzegorz Czapski / / Shutterstock

Mimo pandemii i jej gospodarczych konsekwencji to był rekordowy rok dla polskich producentów domowych sprzętów. Przedsiębiorcy wyliczyli, że w 2021 r. przychody branży meblowej sięgnęły 60 mld zł. W 2022 r. może być jeszcze lepiej - pisze w czwartek „Rzeczpospolita”.

"Choć atak omikronu, drożyzna na rynku energii, surowców i materiałów mogą skomplikować biznes, a zwłaszcza eksport tysięcy firm meblowych w kraju, prognozy są raczej pomyślne" - pisze czwartkowa "Rz" i przytacza założenia Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, według której w obecnym roku powinno być jeszcze lepiej.

"Najnowszy raport opracowany na zlecenie branżowego stowarzyszenia +Polskie Meble Outlook 2022+ autorstwa analityków firmy B+R Studio wylicza, że przychody polskiej branży meblarskiej wyniosły w 2021 r. 59,9 mld złotych (to 18 proc. więcej niż w roku poprzednim). Prognozy na ten rok są też optymistyczne: jak dobrze pójdzie, przychody mogą sięgnąć nawet 64,7 mld zł" - czytamy.

Jak podaje dziennik, o tym, że sytuacja w meblowym przemyśle normalizuje się w tempie, którego trudno było oczekiwać w obecnej skomplikowanej sytuacji gospodarczej, świadczy wielki powrót do firm pracowników. "Po cięciach kadrowych w dotkniętym przez lockdowny 2020 r., zamykanie granic i blokady w handlu poziom zatrudnienia w polskich firmach meblarskich powrócił do stanu sprzed pandemii. Menedżerowie zgłaszają nawet potrzebę dalszego rekrutowania pracowników" - pisze "Rz".(PAP)

mchom/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
kenn
Jak są rekordowe wycinki lasów, to skąd zdziwienie? :P
krachsonn
Ale non stop płacz branży meblarskiej jakie to drewno drogie.
dziki_losos
No bo to jest tak: siedzisz w domu, trzymasz piwo, ale nie masz na czym postawić. I cyk, zamawiasz stolik. W czasach przed izolacją chodziło się do baru ze znajomymi, tam mieli i piwo i stolik...

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki