REKLAMA

Były prezydent Trump żąda zlikwidowania ministerstwa edukacji

2022-08-07 06:30
publikacja
2022-08-07 06:30

Były amerykański prezydent Donald Trump zaapelował o zlikwidowania ministerstwa edukacji w związku z kontrowersjami dotyczącymi edukacji seksualnej w szkołach - poinformowała w niedzielę niemiecka agencja DPA.

Były prezydent Trump żąda zlikwidowania ministerstwa edukacji
Były prezydent Trump żąda zlikwidowania ministerstwa edukacji
fot. Naresh777 / / Shutterstock

"Powinniśmy zlikwidować Departament Edukacji" - powiedział Trump w sobotę na konferencji prawicowych konserwatystów w Dallas, w amerykańskim stanie Teksas.

W całym kraju - stwierdził były prezydent - muszą obowiązywać surowe zakazy nauczania "nieodpowiednich" treści dzieci w szkołach.

Publiczność zareagowała na tą wypowiedź burzą oklasków.

"Żaden nauczyciel nie powinien mieć prawa uczyć naszych dzieci o osobach transpłciowych bez zgody rodziców" - powiedział Trump.

Partia Republikańska, jak zaznacza niemiecka DPA, w ostatnim czasie w wielu stanach forsowała ograniczenie praw społeczności LGBTQI (ang.oznacza lesbijki, gejów, osoby biseksualne, trans, queer i intersex - PAP)

Krytykowane prawo szkolne stanu Floryda zakazuje wykładania przedmiotów na temat "orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej" od przedszkola do trzeciej klasy i ogranicza je dla starszych uczniów.

Trump przemawiał - podobnie jak w przeszłości - jako główny mówca na "Conservative Political Action Conference". Jest to rodzaj punkt zbornego dla zwolenników Trumpa, religijnej prawicy i zwolenników teorii spiskowych - przypomnia DPA.

W czasie wystąpienia Trump spekulował na temat ubiegania się o urząd prezydenta w wyborach w 2024 roku, jednocześnie nie ogłaszając swojej kandydatury.(PAP)

mma/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (17)

dodaj komentarz
itso_rozszczepici_umysl
Trump na prezydenta Polski !
itso_rozszczepici_umysl
"Conservative Political Action Conference". Jest to rodzaj punkt zbornego dla zwolenników Trumpa, religijnej prawicy i zwolenników teorii spiskowych - przypomnia DPA.
jaszczura
Wyraźnie pod inspiracją złej zmiany.
grzegorzkubik
Trump ma rację bo nie chce edukacji LGBT w szkołach a demokraci się kończą i to już będzie widać w recesyjnym kraju w listopadowych wyborach.
jaszczura
Bardziej bym się na waszym miejscu martwił o świeżość bułeczek z Wkusno i toczka.
interstellar
Od razu widać dlaczego dogadywał się z PISowcami, mają wiele wspólnego :D

Niedługo (już na jesieni 2023 - wybory w PL) będą mogli razem powspominać jak to było, gdy się rządziło - oby nigdy więcej :)
prs
Oo.. jakie szczere przyklepniecie nieudacznictwa lewicy..

Normalie "szok"..

Gratuluje liderow.. spektakularne sukcesy..
grzegorzkubik
W listopadzie 2022 wybory do kongresu w USA i jasne jest, że wygrają tam Republikanie i uwaga... Republikanie od Trumpa. Od tego trzeba zacząć rozważania wyborcze. Biden a w zasadzie ekipa Bidena będzie miała ukróconą władzę. W Polsce jeszcze trochę wystąpień Tuska, PO i ciemnego elektoratu i PIS ma trzecią kadencję.
jaszczura odpowiada grzegorzkubik
do tego czasu twoja ojczyzna może nie dotrwać w obecnym kształcie, Griszka

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki