REKLAMA

Milion dolarów za wino z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

2021-05-05 09:20
publikacja
2021-05-05 09:20
Milion dolarów za wino z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Milion dolarów za wino z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
/ Space Cargo Unlimited

Cena butelki francuskiego wina, która spędziła 14 miesięcy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, może wynieść nawet 1 mln dolarów – szacuje jeden z członków brytyjskiego Domu Aukcyjnego Christie's.

W listopadzie 2019 roku start-up Space Cargo Unlimited wysłał w kosmos 12 butelek wina. Po powrocie trunków na ziemię eksperci podczas degustacji we Francji stwierdzili, że jego zawartość delikatnie się zmieniła. W porównaniu do wina z tego samego rocznika, które zostało w piwnicy na Ziemi, koneserzy zauważyli różnice w smaku – trunek, który pozostał na Ziemi, smakuje nieco młodziej, natomiast wersja dojrzewająca w kosmosie jest bardziej aromatyczna i nieco delikatniejsza. Wino spędziło na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej około 14 miesięcy.

1 mln dolarów za butelkę wina

Szacowana cena butelki francuskiego trunku dojrzewającego w kosmosie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej może wynieść nawet 1 mln dolarów, podaje brytyjski Dom Aukcyjny Christie's. Wino jest atrakcyjne dla koneserów oraz miłośników kosmosu.

– Ta podróż zmieniła wino kosztujące 10 tys. dolarów za butelkę, znane ze swojej złożoności, jedwabistych, dojrzałych tanin i nut czeremchy, cygar i skóry, w naukową ciekawostkę, która wciąż jest dobrym winem – mówi Tim Tiptree z Domu Aukcyjnego Christie's, cytowany przez PAP.

Butelka wina "z kosmosu" będzie sprzedawana razem z butelką z tego samego rocznika, która została na Ziemi, karafką, kieliszkami i korkociągiem wykonanym z meteorytu. Całość mieści się w ręcznie wykonanym drewnianym kufrze. Wpływy ze sprzedaży posłużą do sfinansowania przyszłych badań Space Cargo Unlimited.

DF

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ajwaj_
Brac - nie przebierac,
np. kal-boje wiecej na MKS nie beda latac

Beda sprzedawac "ksiezycówke" tylko z Hollywood
300_pala
Nie ma to jak wzorowa demokracja na wschodzie, która po WW1 przerabiała wychodki na mieszkania
borystenes1
Super okazja! W mojej absolutnie niepowtarzalnej lodówce od pół roku stoi lekko napoczęty Cin Cin. Zapewniam, że stojakowanie pomiędzy przeterminowaną sałatką i pasztetówką z Biedry zapewniło mu wspaniały bukiet i walory smakowe! Jedyne 100.000$ za ten jedyny w swoim rodzaju trunek!

Powiązane: Kosmos: przemysł, loty, badania

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki