REKLAMA

Brali zaliczki na roboty budowlane, ale nie mieli zamiaru pracować. Oszukali 30 osób na ponad 1,3 mln zł

2023-06-05 16:40
publikacja
2023-06-05 16:40

Jakub K. i jego ojciec Leszek K. odpowiedzą za doprowadzenie 30 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę ponad 1,3 mln zł. Mieli brać od klientów zaliczki na wykonanie kompleksowych robót budowlanych, ale z prac świadomie się nie wywiązywali. Akt oskarżenia trafił już do sądu w Rzeszowie.

Brali zaliczki na roboty budowlane, ale nie mieli zamiaru pracować. Oszukali 30 osób na ponad 1,3 mln zł
Brali zaliczki na roboty budowlane, ale nie mieli zamiaru pracować. Oszukali 30 osób na ponad 1,3 mln zł
fot. Bartlomiej Kudowicz / / FORUM

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie prok. Krzysztof Ciechanowski, oskarżonymi są: 27-letni Jakub K., który prowadził firmę oferującą wykonanie kompleksowych robót budowlanych na terenie miejscowości Krasne, oraz jego ojciec 55-letni Leszek K. Obaj są z Rzeszowa.

Jak wyjaśnił prok. Ciechanowski, przestępczy proceder polegał na tym, że oskarżeni wprowadzali w błąd klientów co do zamiaru wywiązania się z warunków umów o wykonanie kompleksowych robót budowlanych.

"Oskarżeni przy zawieraniu umów na roboty budowlane pobierali zaliczki w różnej wysokości: od 14 tys. do 150 tys. zł. Obaj również mieli pełną wiedzę dotyczącą niewypłacalności firmy, którą reprezentowali, co skutkowało zarówno brakiem realizacji inwestycji, jak i zwrotu pobranej zaliczki. Obaj uczynili sobie tym samym z popełnienia przestępstw oszustwa stałe źródło dochodu" – przekazał prokurator.

W myśl aktu oskarżenia mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągniecia korzyści majątkowej, doprowadzili, w okresie od marca 2019 do czerwca 2020 roku, 30 osób do niekorzystnego rozporządzenie mieniem na łączną kwotę ponad 1,3 mln zł.

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach, która prowadziła śledztwo przeciwko mężczyznom, skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia w tej sprawie.

Prok. Ciechanowski dodał, że w toku prowadzonego śledztwa zgromadzono obszerny materiał dowodowy, w szczególności uzyskano opinię biegłego z zakresu rachunkowości i finansów, dokumentację firmy, który reprezentowali oskarżeni, przesłuchano w charakterze świadków pokrzywdzonych.

Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień.

Zarówno Leszek K. jak i Jakub K. nie byli dotychczas karani, a za zarzucane przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Autorka: Agnieszka Pipała

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zoomek
Cieniasy. Powinni sms-ami negocjować z Krasulą fon der Coś-tam. I kwoty w dziesiątki miliardów euro.
stefan_wilmont_i_ryszard_cyba
1.3 mln zł CO to jest sie pytam! XD PIS oszukało Polaków na 2 mld zł przy nikomu nie potrzebnym przekopie mierzei wiślanej, na pół mld zł przy budowie lotniska w Radomiu, na 1 mld zł przy budowie jakiegoś tam muzeum historii Wolski i na 2.5 mld zł przy odbudowie pałacu Suskiego! (bedzie pewnie wiecej) ITD...ITP.. sprawdzcie sobie 1.3 mln zł CO to jest sie pytam! XD PIS oszukało Polaków na 2 mld zł przy nikomu nie potrzebnym przekopie mierzei wiślanej, na pół mld zł przy budowie lotniska w Radomiu, na 1 mld zł przy budowie jakiegoś tam muzeum historii Wolski i na 2.5 mld zł przy odbudowie pałacu Suskiego! (bedzie pewnie wiecej) ITD...ITP.. sprawdzcie sobie kosztorysy koncowe Pisich inwestycji

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki