REKLAMA

Boss gangu pruszkowskiego "Wańka" skazany na 11 lat więzienia

2003-03-26 11:54
publikacja
2003-03-26 11:54
Warszawski sąd okręgowy skazał na jedenaście lat więzienia Leszka D., pseudonim "Wańka", uważanego za jednego z bossów gangu pruszowskiego. Sąd uznał go za winnego zorganizowania dystrybucji na terenie Polski kokainy przemyconej z Ameryki Południowej w 1994-tym roku statkiem "Jurata".

Właściciel fikcyjnej firmy, która była odbiorcą narkotyku Krzysztof O. został skazany na 13 lat więzienia, zaś pozostałych sześciu o udział w procederze przemytu i rozprowadzania kokainy skazano na kary od 10-ciu do 3 i pół roku więzienia.

"Wańka" i Krzysztof O. mają zapłacić także po 30 tysięcy złotych grzywny.

Zimą 1994 roku do Liverpoolu dotarł z Wenezueli płynący do Gdyni kontenerowiec "Jurata" z transportem dachówek i beczek z lepikiem. Jak się okazało, w 49-ciu beczkach było 1190 kilogramów kokainy. Brytyjska policja nie zatrzymała jednak jednostki, ponieważ wspólnie z polską policją chciała dowiedzieć się, kim będzie odbiorca w Gdyni. Okazała się nim firma Med-Glob Krzysztofa O., którego aresztowano.

Śledztwo wykazało, że przemyt był współfinansowany przez Leszka D., pseudonim "Wańka", jednego z liderów gangu pruszkowskiego, który na nieudanej operacji stracił milion dolarów.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki