REKLAMA
SPRAWDŹ

Kotecki, Litwiniuk i Tyrowicz kandydatami Senatu do RPP

2021-12-17 13:16
publikacja
2021-12-17 13:16

Były wiceminister finansów Ludwik Kotecki, dr hab. Przemysław Litwiniuk oraz prof. UW Joanna Tyrowicz zostali zgłoszeni przez senacką większość jako kandydaci na przyszłych członków Rady Polityki Pieniężnej - poinformował w trakcie konferencji prasowej przewodniczący grupy senatorów Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki.

Kotecki, Litwiniuk i Tyrowicz kandydatami Senatu do RPP
Kotecki, Litwiniuk i Tyrowicz kandydatami Senatu do RPP
/ Polska 2050

"To nasz wielki honor (...) zaprezentowania Polakom wspólnych kandydatów większości demokratycznej w Senacie do Rady Polityki Pieniężnej. Są to dr hab. Przemysław Litwiniuk, profesor w wydziale ekonomicznym SGGW. Pan doktor Ludwik Kotecki, były wiceminister finansów, obecnie doradca ekonomiczny w Senacie oraz pani Joanna Tyrowicz, profesor na Wydziale Zarządzania UW" - powiedział Bosacki.

Z ustaleń PAP Biznes wynika, że Kotecki i Litwiniuk mogą być powołani do RPP z końcem stycznia, w miejsce Gatnara i Kropiwnickiego, natomiast Tyrowicz weszłaby do RPP w listopadzie przyszłego roku, po zakończeniu kadencji Sury.  

Reklama

25 stycznia 2022 r. wygasa kadencja powołanych przez Senat obecnych członków RPP: E. Gatnara i J. Kropiwnickiego. W listopadzie 2022 r. wygasa kadencja R. Sury, który w maju został przez KRS rekomendowany na stanowisko sędziego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Kadencja Grażyny Ancyparowicz, Kamila Zubelewicza i Eryka Łona upływa 9 lutego 2022. Kadencja Jerzego Żyżyńskiego upływa 30 marca 2022.

(PAP Biznes)

tus/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
podatnik-
RPP powinna być natychmiast zlikwidowana jako nic nie znacząca za to bardzo droga w użyciu !!!!

Powiązane: Polityka pieniężna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki