Bonus od Amazona na święta. 375 zł tygodniowo

Amazon szuka do pracy na okres przedświąteczny ponad 9 tysięcy pracowników. Choć zapotrzebowanie jest duże, firma proponuje wszystkim zatrudnionym bonus związany z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. 

(Amazon.com)

Jak poinformowała Inicjatywa Pracownicza, jeden ze związków zawodowych działających w Amazonie, premia za każdy tydzień będzie wynosiła 375 zł brutto. Prawo do bonusu nabywa się odrębnie za okres od 24 listopada do 7 grudnia oraz od 8 do 21 grudnia. W sumie zatrudnieni będą mogli otrzymać do 1500 zł premii świątecznej. 

Jednak, aby wspomniany dodatek trafił na konto, należy spełnić szereg warunków: w przypadku wystąpienia w trakcie tygodnia premiowego jednej lub więcej nieobecności, pracownik straci prawo do otrzymania jej za dany okres. Jako absencję rozumie się każdą nieobecność nieusprawiedliwioną i usprawiedliwioną za wyjątkiem urlopów okolicznościowych, badań medycyny pracy czy maksymalnie dwugodzinnej wizyty w ambulatorium. Jeżeli urlop wypoczynkowy był zaakceptowany przed 24 listopada, wówczas nie wpłynie on na przyznanie prawa do premii. 

Amazon zachęca do pracy przed świętami konkurencyjną, ich zdaniem, stawką godzinową wynoszącą od 20 zł brutto za godzinę oraz dodatkową premią miesięczną do 15 proc. za frekwencję indywidualną oraz produktywność zespołu. 

„Cieszymy się, że w tym roku stworzymy ponad 9 000 sezonowych miejsc pracy w Polsce. Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia i atrakcyjnego pakietu benefitów, przygotowaliśmy także wiele świątecznych atrakcji i bonusów” – mówi Steven Harman, wiceprezes ds.operacyjnych Amazon w Europie.

WS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 proptrading

A no tak właśnie jest, jak praca ciężka , a sezon idzie, to trzeba coś dorzucić i to ze 2 razy, żeby ludzie znajac już warunki pracy i patrząc na aktualne benefity dla bezrobotnych, jakie można miec w PL... żeby się chciało wyjść z domu

! Odpowiedz
1 41 pc1974

Pogadajcie z ludźmi co tam pracowali. Normalny człowiek i za 10 tys by tam nie poszedł. Obiecanki a potem wymyślone kary i lecą na minimalce. Dużo w necie pisze. Nie znajdą naiwnych nad Wisłą.

! Odpowiedz
3 2 grzegorzkubik

Pracowałem tam.

! Odpowiedz
5 53 1202rwnoomc

Ta korporacja jest klasycznym przykładem dehumanizacji podejścia do człowieka przez globalny post-kapitalizm, łamania praw człowieka i pracownika! Dlaczego rząd RP pozwala na jej działalność na terenie POLSKI?!

! Odpowiedz
5 45 taurus

Czyli jak pracownika zabierze karetka na więcej niż 2 godziny z powodu wypadku w pracy z winy Amazona lub przemęczenia 12 godzinnym trybem pracy to taki pracownik pomimo,że żyłował się cały ten czas nie dostanie dodatku ?
Wg mnie to dowód absolutny wyzysku w Amazonie by z powodów niezależnych od pracownika dostać tylko nędzna podstawę .
Moim zdaniem jest to niezgodne z prawem,powinna tu wkroczyć PIP.
20 zł brutto gdy w Czechach jest 29 zł brutto to żenada szanujmy się.
Lepiej okres świąteczny i przedświąteczny spędzić z rodziną,jak macie w tej firmie umowę o pracę bierzcie urlopy,na żądanie w szczycie gdy jest największy zapieprz,idźcie oddać krew (wtedy nie musicie być w pracy,a zrobicie komuś naprawdę wielki prezent pod choinkę-życie)
Pozdrawiam wyzyskiwanych zorganizujcie się jestem z wami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
39 8 grzegorzkubik

I już jest blisko 3000 netto dla pracownika magazynowego a team leader ma ok 4000 zł netto. Czyli wypełniony temat podwyżek i to z nadwyżką. nie trzeba czekać na rok 2023. Da się?

! Odpowiedz
2 12 antykomuch

debil+

! Odpowiedz
9 2 grzegorzkubik odpowiada antykomuch

Antykomuch, który jest komuchem ale dla niepoznaki sobie stworzył ładny nick. Widzisz warto się zapoznać z zarobkami w Amazonie zanim zacznie się wydawać opinie. Mam nadzieję ,że twe marzenia co do polityki nigdy się nie spełnią. Za butę i chamstwo i złe podejście do ekonomii i gospodarki. Właśnie takich ludzi jak ty eliminuje z debaty publicznej swym wyborem. Pisz pisz sobie na forum. Tyle ci zostało.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.