Banki skutecznie przeciwdziałają wyłudzeniom kredytów

Banki coraz skuteczniej przeciwdziałają wyłudzeniom kredytów. W drugim kwartale było rekordowo mało prób wyłudzenia kredytu z podrobionym dokumentem - informuje Związek Banków Polskich.

(fot. route66 / YAY Foto)

W II kwartale 2015 roku na cudze nazwisko próbowano wyłudzić 1,616 tysiąca kredytów na łączną kwotę w wysokości 55,3 miliona złotych.

Najgorszym kwartalnym wynikiem pod względem łącznej kwoty prób wyłudzeń kredytów w polskich bankach był IV kwartał 2010 roku – wtedy próbowano ukraść aż 178 milionów złotych. Natomiast II kwartał tego roku był do tej pory najlepszy.

Dla porównania, w I kwartale 2015 roku przestępcy próbowali wyłudzić 1,877 tysiąca kredytów na kwotę 68,3 miliona złotych.

Jednocześnie w II kwartale 2015 r. Polacy zastrzegli rekordowo dużą liczbę kradzionych i zgubionych dokumentów – niemal 37 tysięcy nowych danych trafiło do międzybankowego Systemu Dokumenty Zastrzeżone. (PAP)

map/ ana/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Rafał

To że banki zapobiegają wyludzaniu kredytów to super. Ale czy łatwo otrzymać kredyt i co biorą pod uwagę to chyba najistotniejsze w procesie zaporzyczania się. Polecam artykuł BIK a zdolność kredytowa na www.oszczedzamna.pl

! Odpowiedz
1 5 ~erererer

kurcze a banki i korporacje na takich wyłudzeniach połowe zysku inkasują na klientach ale w drugą stronę to już przestępstwo..
ah te prawa silniejszego..

! Odpowiedz
0 2 ~Lolek


Coś dla najmłodszych, wiadomo trzeba krzewić wiedzę od najmłodszych lat + nauka języków https://www.youtube.com/watch?v=Ob_Kbnf3zCk

! Odpowiedz
0 2 ~zdenek

Kto w koncu ochronii nas przed pazernościa banków które ciągle poprzed dodruk pieniądza okradadają całę społeczeństwa

https://www.youtube.com/watch?v=0-KE1tbz2AY&list=PLqazUIBR2Q947lJHh184z5zTiDKM1H4RH&index=13

! Odpowiedz
1 5 ~Tomek

Złodzieja ciezko okraść....

Troche prawdy o bankach:

Tajemnica ratowania banków: https://www.youtube.com/watch?v=zDtOouqU5nQ

Islandia kryzys bankowy: https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&x-yt-cl=84503534&v=afx5_Vw3edQ#t=955

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne