REKLAMA

Alphabet zmiażdżył prognozy analityków wynikami w II kw. Kurs w górę

2021-07-27 22:56
publikacja
2021-07-27 22:56
Alphabet zmiażdżył prognozy analityków wynikami w II kw. Kurs w górę
Alphabet zmiażdżył prognozy analityków wynikami w II kw. Kurs w górę
fot. REUTERS/Pawel Kopczynski / / FORUM

Skorygowany zysk na akcję Alphabet w II kwartale 2021 roku wyniósł 27,26 dol. i był 40 proc. wyższy od prognoz analityków zebranych przez serwis Refinitiv - wynika z raportu kwartalnego spółki. Kurs akcji rósł w handlu pozasesyjnym o 3,2 proc.

Alphabet przekroczył prognozy analityków także pod względem przychodów. Przychody w II kwartale osiągnęły 61,9 mld dol. i były wyższe od oczekiwań o 10 proc. W ujęciu rdr przychody spółki zwiększyły się o 62 proc.

Taki wynik Alphabet zawdzięcza przede wszystkim odrodzeniu po pandemii koronawirusa rynku reklamy. Przychody reklamowe firmy wzrosły rdr o 69 proc. do 50,44 mld dol. Przychody Google z tytułu usług chmurowych wyniosły 4,6 mld dol.

Zysk operacyjny spółki wyniósł 19,4 mld dol. i wzrósł rok do roku o 31 proc. Zysk netto był ponad 2-krotnie wyższy niż przed rokiem i wyniósł 18,5 mld dol. Skorygowany zysk na akcję zwiększył się z 10,13 dol. przed rokiem do 27,26 dol. w II kw. 2021.

Od początku roku notowania Alphabetu wzrosły ok. 50 proc. i jest to najlepszy wynik w gronie firm Big Tech. Po ogłoszeniu wyników notowania akcji o 22.50 rosną 3,2 proc. w handlu pozasesyjnym. Dla porównaniu indeks S&P500 zyskał od początku roku 17 proc.(PAP Biznes)

tj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (4)

dodaj komentarz
lorelie
ich dane są tak damo wiarygodne jaki był stan gospodarki Grecji przed wstąpieniem do strefy euro...lub stan finansów Lehmann Brothers tydzień przed upadkiem :)
tristans
Jak nigdzie nie płacą podatków, to nic dziwnego że mają ogromne zyski. Cała Europa jest terroryzowana przez rząd kowbojsjki, aby zapobiec opodatkowaniu tych pasożytów. Dzięki temu mogą bez problemu kosić lokalną konkurencję i zwiększać wyłudzanie.
lubsuburbs
Jaka lokalna konkurencja? Co do podatków - i tak byś ich nie zobaczył w swojej kieszeni... Ale widzę, że chętnie byś jeszcze dołożył do kieszeni klasy rządzącej.
jeyxxx odpowiada lubsuburbs
Tutaj chodzi bardziej o pomoc USA w bronieniu amerykańskich firm. Jak nie płacisz podatku w USA jesteś przestępcą jak nie płacisz w UE to sie nazywa opymalizacja podatkowa. Tak widzą to Amerykanie

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki