REKLAMA

91-letni emir Kuwejtu leci w czwartek do USA, aby "kontynuować leczenie"

2020-07-22 18:39
publikacja
2020-07-22 18:39
fot. Black Kings / Shutterstock

Emir Kuwejtu, szejch Sabah al-Ahmad al-Sabah, udaje się w czwartek rano do USA, aby "kontynuować leczenie" po "udanej operacji" w swoim kraju - poinformował w środę jego gabinet.

Władca Kuwejtu, bogatego w ropę kraju nad Zatoką Perską, leży w szpitalu od soboty i "czasowo" przekazał część władzy swemu następcy, księciu Nawafowi Al-Ahmadowi Al-Dżaber Al Sabahowi.

"Emir opuści kraj w czwartek rano, udając się do USA, aby kontynuować leczenie po zakończonej sukcesem operacji chirurgicznej" - podano, powołując się na agencję prasową KUNA.

Uważany za architekta polityki zagranicznej nowoczesnego Kuwejtu szejch Sabah poddał się badaniom lekarskim w USA we wrześniu 2019 roku.

W lutym 2000 roku wszczepiono mu rozrusznik, a w 2002 roku usunięto mu wyrostek robaczkowy. W 2007 przeszedł w USA operację urologiczną.

Uważany za umiarkowanego władcę w Zatoce, wstrząsanej politycznymi zawirowaniami, szejch Sabah jest wielkim sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej, utrzymując jednocześnie dobre stosunki z ich rywalem, Iranem.

Rządzi krajem od 2006 roku, a polityką tego państwa kieruje od ponad 50 lat. Kuwejt jest ważnym producentem ropy zrzeszonym w OPEC. (PAP)

jo/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki