Związki zawodowe Alior Banku zgłosiły spór zbiorowy w zakresie podwyżki wynagrodzeń

Cztery związki zawodowe Alior Banku zgłosiły spór zbiorowy w zakresie podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę - podał bank w komunikacie.

(fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM)

Chodzi o NSZZ "Bankowiec" Pracowników Bankowości Organizacja Międzyzakładowa, NZZPBiU "Dialog 2005", Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Banków nr 001, NSZZ "Solidarność" Organizacja Międzyzakładowa w Alior Bank SA, Związek Zawodowy Pracowników Alior Banku.

"Pozostałe postulaty, które przekazane zostały przez Organizacje Związkowe, stanowią przedmiot zakładowego układu zbiorowego pracy ("ZUZP"), którego rokowania nie zostały ostatecznie sfinalizowane, a zatem - według aktualnej oceny spółki - rozmowy powinny toczyć się w ramach rokowań układowych, a nie w ramach procedury sporu zbiorowego"- napisano w komunikacie.

Zarząd Banku jednocześnie poinformował, że bank "jest otwarty i gotowy do rozmów z organizacjami związkowymi na temat zgłoszonych postulatów".

pel/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 19 wladkrug

Myślę, że związki zawodowe powinny zaproponować , by prezes banku zarabiał 10 razy tyle, co podstawowy pracownik i wówczas zarząd dbałby o płace dla pracowników.

! Odpowiedz
52 30 trybuch

Zaczynaja sie roszczenia pracowników o podwyżki wróciły czasy PRLu.

! Odpowiedz
3 31 jkl18

Mają do tego prawo.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.