REKLAMA

Zmarł gwiazdor telewizji Larry King

2021-01-23 15:21
publikacja
2021-01-23 15:21
fot. MediaPunch / BACKGRID / Backgrid USA

Larry King, amerykański dziennikarz i osobowość telewizyjna, zmarł w sobotę w szpitalu w Los Angeles w wieku 87 lat - poinformowano na jego oficjalnej stronie na Facebooku.

"Z najgłębszym smutkiem Ora Media informuje o śmierci naszego współzałożyciela i przyjaciela Larry'ego Kinga, który zmarł dziś rano w wieku 87 lat w szpitalu Cedars-Sinai w Los Angeles" - czytamy w opublikowanym komunikacie.

"Tysiące przeprowadzonych przez niego wywiadów, nagrody i uznanie publiczności na całym świecie stanowią świadectwo jego wyjątkowego i trwałego talentu" - dodano podkreślając, że kariera Kinga w mediach trwała 63 lata. Prowadził pn programy zarówno w radiu, jak i w telewizji, a później także na platformach internetowych.

Telewizja CNN poinformowała na początku stycznia, że dziennikarz chorował na Covid-19 i z tego powodu został przyjęty do szpitala.

King przeprowadził tysiące wywiadów z politykami, w tym światowymi przywódcami, artystami i celebrytami - przypomina agencja Reutera. Przez 25 lat, od 1985 do 2010 roku prowadził talk-show "Larry King Live" na antenie CNN. Był to jeden z najpopularniejszych programów tej stacji składający się z wywiadów, dyskusji nad aktualnymi wydarzeniami i telefonami od widzów.

"Zadaję najlepsze pytania jakie potrafię. Słucham odpowiedzi. I to publiczność wyciąga wnioski. Nie jestem tam, by samemu to robić. Jestem tylko przekaźnikiem" - przypomina Reuters słowa Kinga z 2007 roku, w których tłumaczył swoją pracę.

King chwalił się tym, że nigdy nadmiernie nie przygotowywał się do swoich wywiadów, a jego niekonfrontacyjny styl rozmowy sprawiał, że goście czuli się u niego swobodnie - przypomina agencja Associated Press. (PAP)

adj/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (18)

dodaj komentarz
mikroprzedsiebiorca
Taka gwiazda, jak Baśka Kurdej-Szatan dla Amerykanów...
talmud
bardzo dużo zrobil dla "tu spocznij".......powinien coś dostać........:)
demeryt_69
Karty King a.k.a. Lawrence Harvey Zeiger zostawił 5-ciu potomków, był żonaty 8-krotnie (z Alene Akins aż dwa razy!), syn żydowskich emigrantów - matka z Wilna, ojciec z Kołomyi. Gość zaczynał w mało znanej stacji radiowej na Florydzie jako dość jockey, a później w programach sportowych zarabiając $50 na tydzień.Karty King a.k.a. Lawrence Harvey Zeiger zostawił 5-ciu potomków, był żonaty 8-krotnie (z Alene Akins aż dwa razy!), syn żydowskich emigrantów - matka z Wilna, ojciec z Kołomyi. Gość zaczynał w mało znanej stacji radiowej na Florydzie jako dość jockey, a później w programach sportowych zarabiając $50 na tydzień. Wybił się przejmując nocny program po śmierci Długiego Dżona. Był jednym z niewielu ludzi radia, który naprawdę słuchał swoich rozmówców - klasyk!

RIP.
meryt
demeryt_69 "matka z Wilna, ojciec z Kołomyi"

Matki i ojcowie z terenów bez lodowca :)

"Kompleks Kultur z tylczakami łukowymi, niekiedy zwanym kręgiem tarnowiańskim, datowany jest na interstadiał Allerød (dla terenów Polski ok. 11–12 tys. lat temu). W miarę ocieplania się klimatu, nowe obszary
demeryt_69 "matka z Wilna, ojciec z Kołomyi"

Matki i ojcowie z terenów bez lodowca :)

"Kompleks Kultur z tylczakami łukowymi, niekiedy zwanym kręgiem tarnowiańskim, datowany jest na interstadiał Allerød (dla terenów Polski ok. 11–12 tys. lat temu). W miarę ocieplania się klimatu, nowe obszary leśne Niżu Europejskiego zasiedliły społeczności myśliwych i rybaków"

mooooo
Nie wiem o kogo chodzi , usa to mi wisi .
samsza
Gwiazdor roznosi prezenty dzieciom z Wielkopolski i Kaszub, z dawnych terenów zaboru pruskiego. Nie przypomina z wyglądu Mikołaja, ale podobnie jak on nagradza prezentami grzeczne dzieci. Te niegrzeczne bije rózgą.
https://mamotoja.pl/gwiazdor-jak-wyglada-kiedy-przychodzi-gdzie-mieszka,boze-narodzenie-artykul,30621,r1p1.html
demeryt_69
To jest komentarz do tekstu po śmierci ikony radia? Rence i spodnie opadajom!
samsza odpowiada demeryt_69
Ikona – element interfejsu graficznego, niewielki piktogram widoczny na ekranie monitora, reprezentujący graficznie określony typ pliku, folder, aplikację, urządzenie, funkcję programu, itp. i stanowiący odsyłacz do nich.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki