Ziobro ogłasza wznowienie śledztwa ws. śmierci Jolanty Brzeskiej

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości-prokurator generalny poinformował o wznowieniu śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej. Ciało 64-letniej kobiety znaleziono w warszawskim Lesie Kabackim w 2011 r.

Zbigniew Ziobro: Prokuratura wznowi śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej
Zbigniew Ziobro: Prokuratura wznowi śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej (fot. Chlestowski Adam / FORUM)

"Zrobimy wszystko co jest możliwe, aby ta sprawa została wnikliwie wyjaśniona. To jest naszym obowiązkiem" - powiedział Ziobro na konferencji prasowej w piątek.

"To postępowanie jest po to, aby nie było następnych, aby ci którzy dopuścili się tej zbrodni, teraz czuli na sobie oddech wymiaru sprawiedliwości i rzetelne śledztwo, które będzie w tej sprawie, czynności procesowe i operacyjne, które będą w tej sprawie podejmowane" - powiedział Ziobro.

Spalone ciało Jolanty Brzeskiej, działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, znaleziono w marcu 2011 r. na terenie południowej Warszawy, w Parku Kultury w Powsinie. Śledztwo formalnie dotyczyło nieumyślnego spowodowania śmierci, prokuratura jednak pochylała się jednak też nad innymi wersjami, m.in. zakładającymi zabójstwo lub samobójstwo.

W 2013 r. prokuratura umorzyła śledztwo. "Wiele poszlak wskazuje, że do śmierci przyczyniły się osoby trzecie, lecz mimo istniejących wątpliwości, część ujawnionych okoliczności nie pozwala także kategorycznie odrzucić wersji z zamachem samobójczym, aczkolwiek wydaje się to mało prawdopodobne. Tym niemniej, wobec tych wszystkich wątpliwości uznać należy, iż więcej okoliczności wskazuje na to, że doszło do zabójstwa" - informował wówczas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.(PAP)

gdyj/ ral/ bos/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~endi

To bardzo dobra decyzja , popieram

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil