REKLAMA

Wrocław: Wyższe premie dla tramwajarzy… za brak wykolejeń

2020-02-05 14:34
publikacja
2020-02-05 14:34
Wrocław: Wyższe premie dla tramwajarzy… za brak wykolejeń
Wrocław: Wyższe premie dla tramwajarzy… za brak wykolejeń
fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Fundusz nagród dla pracowników wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego będzie rósł o 1 proc. dziennie. Jest jeden warunek – brak wykolejeń tramwajów.

fot. Bartlomiej Kudowicz / / FORUM

O tym, że będzie go trudno spełnić, świadczą liczby z zeszłego roku, a także ostatnie tygodnie. Według wyliczeń lokalnych aktywistów ze stowarzyszenia Akcja Miasto, w całym 2019 r. wrocławskie tramwaje wykolejały się aż 100 razy. Na to, że pasażerowie w stolicy Dolnego Śląska nie mają łatwo, wpływ mają także awarie torowisk, brak napięcia w sieci trakcyjnej i zdarzenia losowe, np. wypadki z udziałem pojazdów MPK.

Realizacja zapowiedzi prezesa wrocławskiego MPK jest jednak coraz bliżej spełnienia. Żaden tramwaj we Wrocławiu nie wykoleił się już od dziewięciu dni.

– Ostatnie dziewięć dni to czas zawieszenia broni w naszej wojnie z wykolejeniami. Ten piękny czas pokazał, że jeśli razem zmaksymalizujemy wysiłki i środki ostrożności, a do tego będziemy mieli odrobinę szczęścia, to może nam się udać – napisał na swoim profilu na Facebooku Krzysztof Balawejder.

A żeby przejść do konkretów, prezes MPK postanowił zmobilizować pracowników do ostrożniejszej jazdy podniesieniem funduszu, z którego wypłacane są nagrody.

– Począwszy od teraz, każda 10., 11., 12. i kolejna doba bez wykolejenia będzie oznaczała podniesienie przeze mnie funduszu nagród dla pracowników MPK o 1 proc. – zapowiada Krzysztof Balawejder i jak dodaje, podwyżką nie zostaną objęci jednak członkowie zarządu.

Wykolejające się tramwaje to nie tylko zmartwienie wrocławian dojeżdżających nimi do pracy i szkół, ale także pomysł na zarobek dla firm bukmacherskich. W połowie stycznia jeden z bukmacherów opublikował na swojej stronie internetowej zakład dotyczący liczby wykolejeń w 2020 r.

Sytuacja na wrocławskich torach poprawi się najwcześniej w 2023 r. Do tego czasu, według zapowiedzi MPK, które od kilku miesięcy zarządza wrocławskimi torowiskami, wszystkie szyny zostaną naprawione. Rocznie na ten cel miasto będzie przeznaczało po 80 mln zł.

MKZ

Źródło:
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
sammler
> Żaden tramwaj we Wrocławiu nie wykoleił się już od dziewięciu dni.

:DDDDD

A tak poważnie, to oni jeżdżą według innych przepisów niż powszechnie obowiązujące, że trzeba ich "mobilizować do ostrożniejszej jazdy"?
karbinadel
A wszystko przez to, że kupiono beznadziejne tramwaje Skoda, które wymagają szyn o jakości, które miasto nie jest w stanie zapewnić. Polskie się tak nie wykolejały
sammler
No to tramwaje są beznadziejne, czy jednak tory? W Pradze się chyba nie wykolejają (wytorowują? wytramwajają?).
znawca_wszystkiego
Wrocław to stan umysłu.
fred_
Dobrze ze tramwaje maja bo na merto nie ma szans w najblizszych 500 latach

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki