Weekendowe przerwy w bankach

W nadchodzący weekend siedem banków zapowiedziało przerwy techniczne. Będą to utrudnienia w dostępności do bankowości internetowej, aplikacji mobilnych czy możliwości realizacji przelewów natychmiastowych.

(fot. lucadp / YAY Foto)
Deutsche Bank 

Deutsche Bank podaje, że w związku z pracami serwisowymi w sobotę 9 września od godziny 00:00 do 10:00 systemy db easyNET i db powerNET  oraz szybkie płatności internetowe będą niedostępne, natomiast z usługi Teleserwis będzie można korzystać w ograniczonym zakresie. 10 września, w niedzielę, w godzinach od 2:00 do 10:00, Deutsche Bank informuje o następujących utrudnieniach:

  • db easyNET: szybkie płatności internetowe, wyciągi elektroniczne oraz doładowania telefonów będą niedostępne; przelewy wewnętrzne, dyspozycje spłaty kart oraz zakładania/zrywania lokat, zlecone w trakcie trwania przerwy, zostaną zrealizowane niezwłocznie po zakończeniu prac

  • db powerNET: wyciągi elektroniczne będą niedostępne; przelewy wewnętrzne, dyspozycje spłaty kart oraz zakładania/zrywania lokat, zlecone w trakcie trwania przerwy, zostaną zrealizowane niezwłocznie po zakończeniu prac;
  • Teleserwis: z usług będzie można korzystać w ograniczonym zakresie.

W podanych terminach będą mogły występować utrudnienia przy realizacji niektórych transakcji za pomocą kart płatniczych. 

ING Bank Śląski 

ING Bank Śląski podaje, że w sobotę 9 września w godzinach 8:00-16:00 niedostępne będą: moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz  aplikacja ING Makler Mobile.

Volkswagen Bank 

Klienci Volkswagen Banku 10 września od godziny 7:30 do godziny 15:00 będą mieli utrudniony dostęp do rachunków przez internet oraz przez telefon.

eurobank

Osoby korzystające z usług eurobanku będą miały problemy z dostępnością do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. 10 września od godziny 00:00 do 1:00 oraz 04:00 - 06:00, będą trwały prace modernizacyjne.

Nest Bank 

Nest Bank natomiast podaje, że prace modernizacyjne planuje od godziny 22:00 w dniu 09.09.2017 r. do godziny 13:00 w dniu 10.09.2017 r. Bank informuje, że w tym czasie:

  • Bankowość Internetowa i Aplikacja Mobilna będą działały w trybie przyjmowania zleceń czyli po zakończeniu prac dyspozycje zostaną przekazane do realizacji,
  • nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych,
  • niedostępne będą płatności za zakupy internetowe z wykorzystaniem NestPrzelewu,
  • w tym czasie nie będzie możliwe otworzenie nowego konta, złożenia wniosku o kredyt, ani o wydanie karty. 

Raiffeisen Bank Polska

Klienci Raiffeisen Bank Polska muszą przygotować się na przerwę techniczną dopiero w przyszłym tygodniu. W komunikacie banku czytamy, że w dniu 14 września 2017 r. w godzinach 00:00 - 05:00 mogą wystąpić przerwy w dostępności usługi 3D-Secure, skutkujące chwilowymi utrudnieniami podczas dokonywania transakcji kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji hasłem 3D-Secure. 

BGŻ BNP Paribas

Użytkownicy Sygma Online również będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Od godziny 14:00 w piątek, ósmego września do godziny 05:00 dziewiątego września będą trwały prace modernizacyjne w serwisie. 

WSZ

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl