REKLAMA

Dwucyfrowa. Wiceminister Szwed o waloryzacji rent i emerytur w 2023 roku

2022-08-09 19:34
publikacja
2022-08-09 19:34
Dwucyfrowa. Wiceminister Szwed o waloryzacji rent i emerytur w 2023 roku
Dwucyfrowa. Wiceminister Szwed o waloryzacji rent i emerytur w 2023 roku
fot. Grzegorz Krzyżewski / / FotoNews

Przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur może być dwucyfrowa - zapowiedział we wtorek wiceszef MRiPS Stanisław Szwed. Dodał, że zapowiada się rekordowo ze względu na wysoką inflację.

Wiceszef resortu rodziny i pracy Stanisław Szwed był pytany we wtorek w TVP Info o przyszłoroczną waloryzację rent i emerytur.

"Przyszłoroczna (waloryzacja - przy.) zapowiada się rekordowo, bo niestety mamy też wysoką inflację" - powiedział.

Dopytywany o wielkość waloryzacji stwierdził: "Myślę, że jednak to będzie dwucyfrowa waloryzacja. Oczywiście my prognozujemy w tej chwili. Ta prognoza jest średnioroczna, ale patrząc jednak dzisiaj na wskaźniki inflacji trzeba założyć, że przyszłoroczna też może być dwucyfrowa" - powiedział.

Szwed dodał, że zakładają waloryzację nawet na poziomie 9,7 proc., rząd potrzebowałby ok. 30 mld zł środków na ich wypłatę. "W przyszłym roku ten budżet dotyczący środków wsparcia dla emerytów musi być o wiele wyższy, niż w tym roku" - zaznaczył.(PAP)

szz/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
ehud
Ten gość zdecydowanie nie wygląda jak Szwed :)
jaszczura
Wstań z kolan i zwaloryzuj.
bha
Inflacja całoroczna ta oficjalnie skromnie, wygodnie i wybiórczo liczona sięgać będzie około 15%??????? ,bo przecież ta nieoficjalna rzeczywista w detalicznej sprzedaży gdzie większość emerytów robi codziennie zakupy jest kilkukrotnie wyższa!!!!, a tu dadzą znów wielcy łaskawcy chucznie głosząc max około10 % niby znów wielkiej waloryzacji!Inflacja całoroczna ta oficjalnie skromnie, wygodnie i wybiórczo liczona sięgać będzie około 15%??????? ,bo przecież ta nieoficjalna rzeczywista w detalicznej sprzedaży gdzie większość emerytów robi codziennie zakupy jest kilkukrotnie wyższa!!!!, a tu dadzą znów wielcy łaskawcy chucznie głosząc max około10 % niby znów wielkiej waloryzacji!!!!, po raz kolejny udając jarząbka że wszystko jest niby OK. Brak słów na to sprytne, cwane od dawna krótkowidztwo dodatkowego oszczędzania w budżecie wszystkich rządzicieli kosztem corocznych przemyślnie, sprytnie wygodnie wyliczanych chyba z fusów nie bez celu waloryzacji emerytur.

Powiązane: Rząd majstruje przy emeryturach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki