REKLAMA
WAŻNE

USA: więzienie za odmowę udzielenia ślubu gejom

2015-09-03 20:13
publikacja
2015-09-03 20:13
theta

Amerykański sędzia federalny nakazał aresztowanie urzędniczki, która odmówiła udzielenia ślubu parze gejów. Kim Davis z gminy Rowan z Kentucky nie chciała podporządkować się obowiązującemu w Stanach Zjednoczonych prawu powołując się na klauzulę sumienia.

"Nie można akceptować świadomego nieposłuszeństwa wobec wydanych zgodnie z prawem orzeczeń" - uzasadnił swoją decyzję sędzia David Bunning tłumacząc, że ludzie nie mogą sami wybierać których orzeczeń chcą przestrzegać.

W czerwcu tego roku Sąd Najwyższy USA wydał historyczne orzeczenie uznające prawo par homoseksualnych do małżeństwa. Kim Davis w odmówiła podporządkowania się tej decyzji powołując się na przekonania religijne.

Mimo, że Sąd Najwyższy odrzucił w poniedziałek jej apelację i nakazał stosowanie przepisów prawa, Davis odmówiła udzielenia ślubu dwóm parom gejów, którzy we wtorek stawiły się w jej urzędzie. Bunning zapowiedział, że urzędniczka wyjdzie z więzienia, gdy zdecyduje się podporządkować prawu.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/mcm/nyg

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~gazda
Coraz więcej osób homoseksualnych jest w rządach i urzędach dlatego systemy prawne , które tworzą się przy ich udziale, są coraz bardziej "zboczone". Mało kto z prostego ludu zdaje sobie sprawy , iż poprzez sankcjonowanie tego co "zboczone". Zostaje otwarta furtka do manipulacji genetycznych na ludziach.Coraz więcej osób homoseksualnych jest w rządach i urzędach dlatego systemy prawne , które tworzą się przy ich udziale, są coraz bardziej "zboczone". Mało kto z prostego ludu zdaje sobie sprawy , iż poprzez sankcjonowanie tego co "zboczone". Zostaje otwarta furtka do manipulacji genetycznych na ludziach. Skoro homoseksualizm oraz eutanazja (nawet dzieci) są dozwolone, a chodzą słuchy że i kazirodztwo może być dozwolone ( prasa -Niemcy), to może później i nekrofilia czy pedofilia, tak jawi się obraz zboczonego i bezwzględnego, przyszłego świata.

Najpierw małe kroczki - małżeństwa , dalej adopcje dzieci, i w końcu na całego, dzieci ze zboczonych rodzin same staną się zboczone i nastąpi raj dla pedofilii, którzy również zdobywają coraz wyższe stanowiska i wpływ na prawo itd, itd, nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni , dokąd to może zmierzać. O genetyce (czipach) człowieka oraz GMO już nawet nie wspomnę bo ta wizja "transhumanistyczna" już mnie przerasta. To nie wygląda mi na tęczę lecz na "kir" czarny i załobny. dla wszystkiego co dotąd było normalne. Dzisiejsza normalność i etyka będzie jutro zwalczana jako zjawisko niepożądane ( w wielu aspektach już dziś jest zwalczana). Przestrzegam.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Bartek
Jaki punkt regulaminu złamała moja wypowiedź, że jestem gejem, ale jestem za tym, by każdy mógł odmówić komu chce czego chce w sektorze prywatnym? Bo to podstawa praw własności. Serio nie można tego pisać?
~endi
Jakim prawem urzędniczka stosuje w pracy prawo kościelne ? jest w cywilnej pracy więc winna przestrzegać prawa . Świat po woli wyzwala się z kajdan ciemnoty , zacofania , narodowego socjalizmu , komunizmu , presji i agresji religijnej , ludzie stają się wolni i tak należy trzymać . Wyrok w pełni popieram , chociaż nie Jakim prawem urzędniczka stosuje w pracy prawo kościelne ? jest w cywilnej pracy więc winna przestrzegać prawa . Świat po woli wyzwala się z kajdan ciemnoty , zacofania , narodowego socjalizmu , komunizmu , presji i agresji religijnej , ludzie stają się wolni i tak należy trzymać . Wyrok w pełni popieram , chociaż nie podoba mi się narzucanie innym swoich preferencji np podczas marszów równości - to mi się bardzo nie podoba i tak samo procesje Bożego Ciała w miejscach publicznych winny być zakazane
~zielaty
byłbyś świetnym pomocnikiem Hitlera
~Maciej
Homoseksualizm jest zboczeniem. Nie potrafię sobie wyobrazić nic bardziej obrzydliwego niż jak jeden facet drugiemu wjeżdża w dupę. Nigdy nie uznam takiego czegoś za normalne i równe związkowi mężczyzny z kobietą.
~Alojz
Ludzie w słusznej sprawie poświęcają nie tylko karierę ale zdrowie i życie. Zboczeńcy popierają zboczeńców jak niektórzy nasi rządzący łącznie z BRONKIEM-gajowym.
~Hansen
Nikt jej nie zmusza do pozostawania na stanowisku. Niech sobie znajdzie prostsze zajęcie. Np. sprzedaż kwiatów na ulicy.
Prawo jest prawem i należy go przestrzegać.
~zielaty
nawet jeśli prawo jest złe?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki