Supermarket wygrał w sądzie. Może handlować w niedziele objęte zakazem

Supermarket Topaz wywalczył w sądzie możliwość prowadzenia handlu nawet w niedziele objęte zakazem. Argumentował, że jest częścią stacji paliw, a sąd się do tego przychylił.

(Topaz)

Sklep mieści się w Radzyniu Podlaskim i ma łącznie ponad 1000 mkw. powierzchni - jest jedną z największych placówek handlowych w Polsce. Działa od 2007 roku, stacja ruszyła rok później. Z początkiem roku przeszedł przebudowę, w wyniku której połączono pomieszczenie sprzedaży stacji paliw z pomieszczeniem sali sprzedaży w jedną całość. Projekt przebudowy został zatwierdzony przez Państwową Inspekcję Sanitarną. 

Sprawa trafiła do sądu w zeszłym roku po tym, jak w wyniku kontroli inspekcji pracy na właściciela, Zbigniewa Paczóskiego, została nałożona kara finansowa za złamanie zakazu handlu w niedzielę. Przedsiębiorca odwołał się od tej decyzji do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim.

Sąd w wyroku z 8 listopada 2018 r. stwierdził, iż „zarówno stacja paliw, pomieszczenie stacji paliw i placówka handlowa stanową jedną całość będącą wynikiem jednego zamysłu budowlanego realizowanego etapami, połączoną szerszą komunikacją wewnętrzną na skutek modernizacji dokonanej w marcu 2018 roku. Skutkiem modernizacji było także wprowadzenie jednolitej struktury organizacyjnej i pracowniczej funkcjonującej w ramach sklepu na stacji paliw pod jednym adresem, dysponującej wspólnym parkingiem oraz wjazdem jak również wspólnymi instalacjami i system dostaw (…)”. Oznacza to, że placówka ta jest wyłączona spod zakazu handlu.

Wyrok jest prawomocny.

KWS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 15 kysiula

Tak jak napisał kolega, zdjęcie Topazu z Łochowa, nie z Radzynia Podlaskiego. Pozdrawiam

! Odpowiedz
1 18 pershing69

Mogliście się chociaż postarać o wrzucenie zdjęcia odpowiedniego topaza.

! Odpowiedz
1 12 jes

Marudny jesteś. Pewnie pierwsze wyskoczyło w googlu. I to bez praw autorskich.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.