REKLAMA

Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w październiku 59,8 tys. ton; wzrost rdr o 3 proc.

2022-11-24 15:30
publikacja
2022-11-24 15:30

Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w październiku 59,8 tys. ton i była wyższa rdr o 3 proc. Produkcja miedzi płatnej KGHM wyniosła w tym czasie 60,7 tys. ton, co oznacza spadek rdr o 2 proc. - podała grupa w komunikacie, dotyczącym wstępnych wyników produkcyjnych i sprzedażowych.

Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w październiku 59,8 tys. ton; wzrost rdr o 3 proc.
Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w październiku 59,8 tys. ton; wzrost rdr o 3 proc.
fot. Bartłomiej Kudowicz / / FORUM

Jak podano, wyższą sprzedaż miedzi odnotowano w KGHM International i w kopalni Sierra Gorda, spadek zaś w KGHM Polska Miedź.

Spadek produkcji w październiku 2022 roku dotyczył segmentu KGHM International, natomiast w KGHM Polska Miedź i Sierra Gorda zanotowano wzrost produkcji miedzi odpowiednio o 3 proc. i 10 proc.

Produkcja miedzi w koncentracie w KGHM Polska Miedź wyniosła w październiku 2022 roku 33,7 tys. ton i była niższa o 1 proc. w porównaniu do października 2021 roku. Jak podano, spadek produkcji wynika z przerobu urobku o mniejszej zawartości miedzi.

"Jest to jednak najwyższy wolumen miesięcznej produkcji miedzi w koncentracie od maja br." - podała spółka.

Produkcja miedzi elektrolitycznej w KGHM Polska Miedź wyniosła w październiku 50,4 tys. ton, co oznacza wzrost o 3 proc. rdr. Spółka podała, że wielkość produkcji katod w październiku 2022 roku wynika z planu produkcji na 2022 rok.

Produkcja miedzi płatnej w Sierra Gorda (55 proc. udziałów) wyniosła w październiku 7,7 tys. ton i była wyższa o 10 proc. rdr. KGHM podał, że wzrost produkcji miedzi płatnej w październiku tego roku względem października zeszłego roku determinowany był wyższym wolumenem przerobionej rudy, wyższą zawartością metalu w eksploatowanej rudzie oraz wyższym uzyskiem.

Produkcja miedzi płatnej przez KGHM International wyniosła w październiku 2022 roku 2,6 tys. ton i była niższa o 55 proc. w porównaniu do października 2021 roku. Spadek dotyczył wszystkich kopalń KGHM International.

"Istotny wpływ na spadek produkcji w październiku 2022 roku w relacji rdr miały następujące czynniki: niższa produkcja w kopalni Robinson (-1,97 tys. ton: niższy uzysk oraz niższa zawartość miedzi w rudzie) oraz nieuwzględnienie produkcji kopalni Franke (różnica rdr: - 1,04 tys. ton) ze względu na zbycie kopalni w pierwszej połowie 2022 roku" - podała spółka w komunikacie.

Produkcja srebra płatnego w grupie KGHM wyniosła w październiku 117,8 tony, czyli wzrosła rdr o 23 proc. Sprzedaż srebra wyniosła 99,5 tony i była niższa o 6 proc. rdr.

Produkcja TPM wyniosła 18,1 tys. troz i była wyższa rdr o 65 proc. Sprzedaż TPM wyniosła 20,8 tys. troz. i była wyższa o 12,5 tys. troz. niż w porównywanym okresie minionego roku.

Produkcja molibdenu wyniosła z kolei 0,2 mln funtów, czyli o 33 proc. mniej rdr. Sprzedaż molibdenu wyniosła 0,7 mln funtów, co oznacza poziom zbliżony rdr.

"W okresie styczeń-październik 2022 roku produkcja miedzi, srebra i molibdenu w grupie kapitałowej kształtowała się powyżej poziomu przewidzianego w budżecie" - podano w komunikacie. (PAP Biznes)

sar/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sterl
Czy ktoś wytłumaczy Glapie że powinniśmy zwiększać i utrzymywać duże zapasy srebra na kryzys?

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki