REKLAMA

DEMOGRAFIASpada liczba ludności na Węgrzech. W kraju rodzi się mniej dzieci

2022-12-03 14:00
publikacja
2022-12-03 14:00

W okresie od listopada 2021 roku do października 2022 roku liczba urodzeń na Węgrzech zmniejszyła się o 3,9 proc. W październiku na Węgrzech urodziło się o prawie 12 proc. mniej dzieci niż w tym samym miesiącu rok wcześniej – wynika z danych węgierskiego Głównego Urzędu Statystycznego (KSH).

Spada liczba ludności na Węgrzech. W kraju rodzi się mniej dzieci
Spada liczba ludności na Węgrzech. W kraju rodzi się mniej dzieci
fot. Milan Gonda / / Shutterstock

Według wstępnych danych KSH w październiku 2022 roku urodziło się około 7,3 tys. dzieci, natomiast zmarło 10,8 tys. osób. Ponadto od listopada 2021 roku do października 2022 roku liczba zgonów zmniejszyła się o 8,3 proc., a liczba małżeństw o 6,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

W poniedziałek na Węgrzech zakończył się też spis powszechny ludności. Jak informuje dziennik „Nepszava”, KSH otrzymał dane dotyczące maksymalnie 9,3 mln mieszkańców kraju, podczas gdy liczba ludności wynosi 9,68 mln.

„Różnica może wynikać po prostu z faktu, że tak wiele osób nie wypełniło ankiety, ale nasze źródła sugerują, że może być też inny powód. Wiele osób może już mieszkać za granicą, nie ma domu na Węgrzech i dlatego nie zostały uwzględnione w spisie w pierwszej kolejności, lub jeśli posiadają majątek na Węgrzech, nie otrzymały zaproszenia do spisu” – napisała we wtorek gazeta.

Z Budapesztu Marcin Furdyna

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
infinityhost
Kapitalizm po 89 roku. Bezrobocie, rozkradanie majatku publicznego, kryzys w oświacie, likwidacja szkół technicznych, zapaść demokracji graficzna. Trzymam kciuki za Chińczyków żeby u siebie do tego nie dopuścili

Powiązane: Demografia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki