Sławomir Nowak krytykuje decyzję prokuratury ws. "stodoły" ministra Szyszki

Sławomir Nowak, były minister transportu i poseł skrytykował na Twitterze decyzję prokuratury ws. ministra Szyszki. Wczoraj śledczy zdecydowali, że nie będą prowadzić śledztwa ws. rzekomo zaniżonej wartości „stodoły” należącej do ministra.

Sławomir Nowak krytykuje decyzję prokuratury ws. "stodoły" ministra Szyszki
Sławomir Nowak krytykuje decyzję prokuratury ws. "stodoły" ministra Szyszki (fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła w środę wszczęcia śledztwa w sprawie oświadczeń majątkowych ministra środowiska – informowało Radio Zet. Jan Szyszko, zgodnie z zarzutami postawionymi w zgłoszeniu osoby prywatnej, miał nie wpisać do oświadczenia majątkowego kolekcji poroży wartej 14 tys. zł oraz zaniżyć wartość swojej nieruchomości.

Wspomnianą „stodołę” minister miał wycenić na 17 tys. zł,  tymczasem – według miejscowych agentów nieruchomości, cytowanych przez tygodnik „Newsweek” – realna wartość może sięgać nawet pół miliona złotych. Budynek gospodarczy miał zostać poddany generalnemu remontowi i aktualnie ma przypominać raczej luksusową willę niż miejsce na snopki z sianem. O sprawie pisaliśmy wczoraj na portalu Bankier.pl

Decyzją prokuratury zdaje się być oburzony Sławomir Nowak, były minister transportu w rządzie Donalda Tuska. W emocjonalnym wpisie na Twitterze były poseł w ostrych słowach napisał: „Gdzie media, które żądają sprawied.(i symetrii) w spr.ośw.maj.?Prok.odmówiła badania przestępstwa min.Szyszko.!Bo zegarek=zło/nieruch.=dobro (pisownia oryginalna – przyp. red.).”

(screen z Twittera)

Przypomnijmy, że Sławomir Nowak był „bohaterem” tzw. afery zegarkowej. W 2013 r. wyszło na jaw, że ówczesny minister transportu nie uwzględnił w swoim oświadczeniu majątkowym zegarka o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Nowak musiał się pożegnać ze stanowiskiem, a ostatecznie również z mandatem posła.

Sprawa trafiła przed stołeczny sąd, który w 2014 r. skazał byłego ministra  na 20 tys. zł grzywny w związku z zatajeniem zegarka w pięciu oświadczeniach majątkowych. Sąd apelacyjny zmienił ten wyrok w maju 2015 r. i umorzył postępowanie karne wobec byłego ministra. Zgodnie z nowym orzeczeniem Nowak miał zapłacić 5 tys. zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym.

Afera zegarkowa była często opisywana przez media, ale i komentowana przez polityków ówczesnej opozycji. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie krytykowali Nowaka za niejasności w jego oświadczeniu majątkowym i domagali się wyciągnięcia wobec niego konsekwencji prawnych.

Marcin Hołubowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Le

Takie brożki ,należące do Brożki mogą więcej kosztować od jego zegarków i też z pewnością nie ma ich w deklaracjach...a co dopiero Dacze czarnej burżuazji..

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 7 ~Le

Czyli Prokuratury też już nie ma...

! Odpowiedz
13 8 ~Pr

Niedawno pisali ze Sławek został Ukraińcem, to czego on tu jeszcze szuka? Swoją droga to ma gość tupet zeby po aferze zegarkowej jeszcze sie medialnie w Polsce udzielać....

! Odpowiedz
8 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 9 ~Dżejms

A mógł Sławek trzymać zegarek u Szyszki w stodole? Mógł. Nie trzymał - sam sobie winien. Nie żal mi go!

! Odpowiedz
3 7 ~Dżejms

Stodoła to pierdoły - wałki są takie że podarują Szwabom fabrykę - ktoś jakoś weryfikuje te koszty co niby mają zainwestować - pińcet? A osiemdziesiąt jest jak najbardziej realne.

! Odpowiedz
3 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 5 ~owal

no i nie Slawomir - tylko SlawomYr chyba nie?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil