Sejm uchwalił ustawę o podatku od sprzedaży detalicznej

Wprowadzenie dwóch stawek podatku od sprzedaży detalicznej - 0,8 proc. od przychodu między 17 mln zł a 170 mln zł miesięcznie i 1,4 proc. od przychodu powyżej 170 mln zł miesięcznie - zakłada ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej, uchwalona w środę przez Sejm.

Sejm uchwalił ustawę o podatku od sprzedaży detalicznej
Sejm uchwalił ustawę o podatku od sprzedaży detalicznej (YAY Foto)

Za ustawą głosowało 234 posłów, przeciw było 207 posłów, dwóch wstrzymało się od głosu.

Ustawa zakłada wprowadzenie dwóch stawek podatku od handlu detalicznego: 0,8 proc. od przychodu między 17 mln zł a 170 mln zł miesięcznie i 1,4 proc. od przychodu powyżej 170 mln zł miesięcznie. Kwota wolna od podatku w skali roku będzie wynosić 204 mln zł.

Przedmiotem opodatkowania będzie przychód ze sprzedaży detalicznej, czyli sprzedaży dokonywanej na rzecz konsumentów (osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych). Przychód ze sprzedaży detalicznej nie będzie obejmował należnego podatku VAT. W podstawie opodatkowania nie będzie uwzględniana sprzedaż na rzecz przedsiębiorców. Ustawa nie przewiduje opodatkowania sprzedaży dokonywanej przez internet. (PAP)

pś/ zab/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~ron2000

100 lat temu suma podatków płaconych średnio przez Polaków pod zaborami wynosiła 5-8 %, teraz jest to około 80%. W związku z tym kobiety muszą pracować, żeby przeciętna rodzina wiązała koniec z końcem, stąd nie ma czasu na rodzinę i wychowywanie dzieci. Za to miliony pasożytów w tzw. "sektorze budżetowym" dobrze żyje wykonując fikcyjne prace. To jest socjalistyczny "postęp".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~anty_pis_2016

nie przez internet, zatem, moje drogie duże sieci, nalezy zmodernizowac terminale przy kasie, aby moc sie zalogowac, zatwierdzic koszyk (naliczony przez kasiera) i zaplacic, czyli mamy sprzedaz w internecie z odbiorem osobistym w sklepie :0

! Odpowiedz
1 4 ~Roooo

no to reorganizacja Lidlów Kaufland-ów Biedronek itp bo Media Markty i Saturny to juz od dawna kazdy sklep to inna spółka.
Mamy nagły wzrost zakładanych "nowych" firm.
Każda z nich dostanie kwotę wolna od tego podatku z osobna.

! Odpowiedz
0 1 ~autor_widmo

no i najlepiej na tym zarobią kancelarie doradztwa podatkowego i prawne :)

! Odpowiedz
3 5 ~zeflik

Co tu dyskutować? Podatek to koszt, a każdy koszt wchodzi w cenę. Macie wątpliwości, to spójrzcie co banki zrobiły z marżami i opłatami przy okazji wspomnienia o podatku bankowym.

! Odpowiedz
1 4 ~Lobbo

W podstawie opodatkowania nie będzie uwzględniana sprzedaż na rzecz przedsiębiorców czyli np. Makro Cash and Carry wymiata

! Odpowiedz
3 4 ~max

ufff, jak dobrze, będą pieniądze na 500+, bo ja mam 1500zł i dalej codziennie się z żoną ....

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 3 ~naród

jak byś umiał liczyć to byś wiedział iż możesz liczyć tylko na siebie

! Odpowiedz
20 13 ~Handlowiec

Wreszcie zadbano o małe i średnie przedsiębiorstwa. To duży sukces dla tych przedsiębiorców. Wszystkim tym, którzy się przyczynili do uchwalenia ustawy w obecnym kształcie należą się wielkie wyrazy PODZIĘKOWANIA.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne