Schulz: Mam prawo krytykować działania polityczne podejmowane w Polsce

Każdy, bez względu na swoją narodowość, ma prawo do komentowania i krytykowania politycznych decyzji oraz partii - powiedział w czwartek szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, pytany o jego niedawne kontrowersyjne wypowiedzi o sytuacji w Polsce.

(Parlament Europejski)

Na konferencji prasowej w Brukseli Schulz przekonywał, że "bardzo ceni polski naród". "Jako niemiecki polityk widzę szczególną odpowiedzialność mojego kraju za stosunki polsko-niemieckie. Podziwiam wielu Polaków i wielką historię Polski" - podkreślił szef PE.

"Jednak każdy, bez względu na swoją narodowość, ma prawo do komentowania i krytykowania decyzji i działań politycznych. Krytykowanie partii politycznych nie jest wymierzone w naród" - powiedział.

Schulz poinformował też, że jego czwartkowa rozmowa telefoniczna z premier Beatą Szydło nie dotyczyła treści planowanej na przyszły tydzień debaty PE o sytuacji w Polsce, ale przygotowań organizacyjnych.(PAP)

awi/ kar/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~satyryk

Cytowanie Konstytucji to juz cwiczył Tusk ....tylko nigdy jej nie przestrzegał !!!!.Powtarzanie takich banałow nie uchroni PE przed oskarzeniem o oszczerstwo i naduzywanie władzy .UE nie jest dotychczas zadna federacja.polityczna.lecz jedynie umowa gospodarcza.Wtrącanie sie do polityki bedzie kosztowne dla tej umowy ...ale dla Niemiec i Francji.Podwyzszam wam składke o 30 %.za naduzycia Junkera w Luxemburgu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~dziadek_franek

Nowoczesna Targowica, wraz z międzynarodowym lewactwem, próbuje zorganizować w Polsce interwencję-Prof. Wolniewicz:

-Pewne kasta, która opanowała władzę i uzyskała wpływy wciągu ostatniego 25-lecia, stanęła w obliczu śmiertelnego dla niej zagrożenia .
http://wpolityce.pl/polityka/278186-prof-wolniewicz-targowica- wraz- z-miedzynarodowym-lewactwem-probuje-zorganizowac-w-polsce-interwencje-nasz-wywiad

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~lombard

Popieram rząd RP i zmiany które dokonuje. PO i Nowoczesna są zdrajcami Narodu polskiego.

! Odpowiedz
1 4 ~qwerty

W 1939 roku nie powiodła się agresja Niemiec na Polskę to próbują jeszcze raz. Zdominowali nas ekonomicznie a przez ostatnie 8 lat politycznie. Folksdojcze pomagają Niemcom jak mogą

! Odpowiedz
0 2 ~Helmut odpowiada ~lombard

Nowoczesna Targowica------------------Komorowski ujawnia i:" miała być wspólna lista PO, Nowoczesnej i PSL! "Było bardzo blisko, żałuję bardzo tego..."

"

! Odpowiedz
2 4 ~Niemcy

Może byś najpierw ocenił hitlerowców !!!

! Odpowiedz
2 28 ~Dżejms

Skoro on ma prawo oceniać że był zamach stanu to ja mam prawo oceniać że on kwalifikuje się do psychiatry. Wolność wypowiedzi - a co!

! Odpowiedz
27 6 ~KOD

Dla mnie to jest bardzo proste .... PIS TO NIE JEST POLSKA TO JEST JAKAŚ CZĘŚĆ POLSKI I NIE MA SENSU ABY CAŁA POLSKA ODPOWIADAŁA ZA TO CO ONI WYPRAWIAJĄ tym bardziej jeśli ktoś nie zgadza się z ich poglądami !!!!

! Odpowiedz
1 21 ~Marta

Glosowali, wybrali, odpowiadaja - to proste. A ze sie nie zgadzasz - trudno, zgodziles sie na zasady glosowania to teraz trzeba to akceptowac a nie piszczec i skowyczec

! Odpowiedz
1 14 ~Martin odpowiada ~Marta

Odsyłam art. 286 k.k (https://pl.wikipedia.org/wiki/Oszustwo) To robiła partia PO z nami przez cały czas (pan Olechowski publicznie ujawnił jakie były strategiczne założenia PO od samego początku) a w Parlamencie Europejskim zaczęli straszyć nieświadomych eurodeputowanych, że nie wiadomo co złego dzieje się w Polsce, bo wiedzą i czują nosem, że za ich działania powinni trafić na inną posadę państwową, a mianowicie; część do zamkniętych zakładów psychiatrycznych, a część do zakładów penitencjarnych, na długie, długie lata

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil