REKLAMA
WEBINAR

Sanepid nie nałoży kary na organizatorów urodzin Radia Maryja

2020-12-15 12:24
publikacja
2020-12-15 12:24

Sanepid nie nałoży kary na organizatorów obchodów 29. urodzin Radia Maryja w Toruniu - dowiedziała się PAP. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny otrzymał wyjaśnienia od organizatorów, z których wynika, że podczas mszy świętej w toruńskim sanktuarium przestrzegano obostrzeń epidemicznych.

Sanepid nie nałoży kary na organizatorów urodzin Radia Maryja
Sanepid nie nałoży kary na organizatorów urodzin Radia Maryja
/ Twitter

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu otrzymał odpowiedzi na prośby o wyjaśnienia dotyczących obchodów urodzin Radia Maryja w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wynika z nich, że nie naruszono reżimu sanitarnego i obostrzeń podczas uroczystości, a organizator zapewnił odpowiednie warunki dla wszystkich uczestników" - przekazał PAP rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy Łukasz Betański.

Z odpowiedzi toruńskiej policji wynika, o czym już wcześniej informowała PAP, że funkcjonariusze realizowali zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas urodzin Radia Maryja.

"Żaden z uczestników wydarzenia nie został ukarany mandatem ani upomnieniem za łamanie zasad sanitarnych. Funkcjonariusze pełniący służbę nie odnotowali także żadnych innych naruszeń obostrzeń" - podkreślił w piśmie przekazanym PAP rzecznik wojewódzkiego Sanepidu.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Organizatorzy przekazali sanepidowi informację, że liczba uczestniczących we mszy świętej nie przekraczała limitu 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

"Ponadto wszystkie osoby, z wyjątkiem tych sprawujących kult religijny, miały zasłonięte usta i nos zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 1 grudnia 2020 r. Podczas trwania uroczystości zapewnione zostały dozowniki z żelami oraz płynami do dezynfekcji rąk. Dodatkowo świątynia została wywietrzona zarówno przed, jak i po liturgii. Na terenie sanktuarium umieszczono także tablice informujące o obowiązujących obostrzeniach  i ograniczeniach sanitarnych" - wskazał Betański.

Dodał, że organizatorzy wskazali również na prawidłowe zorganizowanie uroczystości, co potwierdziła ich zdaniem postawa policji, która zabezpieczała wydarzenie i nie miała do jego przebiegu żadnych wątpliwości oraz uwag.

"W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu nie nałoży kary na organizatorów uroczystości" - zakończył Betański.

W obchodach 29. urodzin Radia Maryja w Toruniu uczestniczyli m.in. szef MON Mariusz Błaszczak oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zawiadomienie do prokuratury ws. możliwego łamania obostrzeń epidemicznych skierowała toruńska posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. (PAP)

Autor: Tomasz Więcławski

twi/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (22)

dodaj komentarz
carlito1
Nie gryzie się ręki która karmi !!!!
antybolszewik
Takie poszanowanie dla stanowionego prawa. Wstyd w jakim bezprawiu żyjemy
karbinadel
Normalny człowiek musi chodzić ze szmatą na ryju po pustej ulicy, a te pasibrzuchy nie muszą nosić maseczek, nawet jak siedzą na tym sabacie godzinami, jeden koło drugiego.
forfun
instytucja skompromitowana już się nawet nie kryje na kogo sznurku pracuje.
do rozliczenia po wyborach jeśli się uda.
karbinadel
Sanepid od zawsze zajmował się zasilaniem rządowej kiesy poprzez tropienie brudnych ścierek w knajpach. Tam dekomunizacji nigdy nie było
marxs
"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny otrzymał wyjaśnienia od organizatorów"-hahaha otrzymał wyjaśnienia a po co wyjaśnienia jak wszystko jest udokumentowane na filmie jak cała kilkusetosobowa PISowska złodziejsko-oszukańcza zgraja z katabasami sa obok siebie bez maseczek to młode kilkunastoletnie dziewczyny PPP(PISowska "Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny otrzymał wyjaśnienia od organizatorów"-hahaha otrzymał wyjaśnienia a po co wyjaśnienia jak wszystko jest udokumentowane na filmie jak cała kilkusetosobowa PISowska złodziejsko-oszukańcza zgraja z katabasami sa obok siebie bez maseczek to młode kilkunastoletnie dziewczyny PPP(PISowska Policja Polityczna) leje po głowach pałkami teleskopowymi bo nie mają maseczek łamie im ręce bo nie mają maseczek i pryska gazem w oczy bo nie maja maseczek a tych kryminalistów to nie dotyczy?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
marxs
czyli Unia ma rację że PISia III RP to kraj z gie i patyków rządzony przez kryminalistów i faszystów

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki