REKLAMA

Samorządy w Holandii ostrzegają, że rząd chce ustawą antycovidową ograniczyć prawa obywateli

2022-08-08 13:18
publikacja
2022-08-08 13:18
Samorządy w Holandii ostrzegają, że rząd chce ustawą antycovidową ograniczyć prawa obywateli
Samorządy w Holandii ostrzegają, że rząd chce ustawą antycovidową ograniczyć prawa obywateli
fot. minhanphotos /

Samorządy protestują przeciwko ustawie dającej rządowi dodatkowe uprawnienia, które mają ograniczać podstawowe prawa obywateli - informują media. Rząd przekonuje, że ustawa jest potrzebna, aby dać gabinetowi instrumenty do walki z pandemią koronawirusa.

Stowarzyszenie Burmistrzów, a także Stowarzyszenie Gmin Holenderskich ostro skrytykowały inicjatywę gabinetu premiera Marka Ruttego, aby przyjąć ustawę dającą rządowi daleko idące uprawnienia w przypadku pandemii.

Zgodnie z projektem ustawy, który będzie procedowany w izbie niższej parlamentu (Tweede kamer), rząd miałby prawo do tego, aby w dowolnym momencie zamknąć obiekty publiczne, wprowadzić obowiązkowe noszenie maseczek, a także nakazać odbycie kwarantanny lub przeprowadzenie tekstu na obecność wirusa.

„To prawo jest nierozsądne” – powiedziała rozgłośni NOS Radio 1 Liesbeth Spies, przewodnicząca Stowarzyszenia Burmistrzów.

Rzecznik ministra zdrowia przyznaje na łamach dziennika „Trouw”, że prawo zostało przygotowane „w pośpiechu”. Wyjaśnia jednak, że jest ono potrzebne, albowiem w maju senat nie wyraził zgody na przedłużenia obowiązywania tymczasowego prawa, na mocy którego rząd mógłby wprowadzić obostrzenia w przypadku wybuchu pandemii.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

Źródło:PAP
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
bear2010
"Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego." Benjamin Franklin wiedział na co rzadzącym takie zakusy.
peluquero
mężczyźni tak łatwo nie są na to w stanie pójść, furtką są kobiety i ich naturalne skłonność do ochrony życia i zdrowia, wszystko co najgorsze przejdzie korzystając z tej furtki, również dochód gwarantowany, bo gdy przyjdzie wybierać między prostytucją albo bezrobociem na wsi w Polsce B a dochodem gwarantowanym mając dwójkę dzieci mężczyźni tak łatwo nie są na to w stanie pójść, furtką są kobiety i ich naturalne skłonność do ochrony życia i zdrowia, wszystko co najgorsze przejdzie korzystając z tej furtki, również dochód gwarantowany, bo gdy przyjdzie wybierać między prostytucją albo bezrobociem na wsi w Polsce B a dochodem gwarantowanym mając dwójkę dzieci z konkubentem który jest nie wiadomo gdzie, to przez kobietę matkę dwójki zostanie wybrany dochód gwarantowany bez mrugnięcia okiem, żeby zapewnić dzieciom godniejsze życie i wyżywienie
jas2 odpowiada peluquero
Kobieta wychowująca dzieci, zasługuje na najwyższy szacunek i zasługuje na wysokie wynagrodzenie za swoją ciężką prace przy dzieciach.
Gdyby pracowała w urzędzie, z jej pracy nie byłoby pożytku. Jeśli jednak urodziła i wychowuje dzieci, tworzy przyszłych podatników, którzy średnio licząc po cenach bieżących, wytworzą w ciągu
Kobieta wychowująca dzieci, zasługuje na najwyższy szacunek i zasługuje na wysokie wynagrodzenie za swoją ciężką prace przy dzieciach.
Gdyby pracowała w urzędzie, z jej pracy nie byłoby pożytku. Jeśli jednak urodziła i wychowuje dzieci, tworzy przyszłych podatników, którzy średnio licząc po cenach bieżących, wytworzą w ciągu całego swojego życia 10 milionów złotych PKB.
innowierca
a potem w dowolnym momencie zwiekszasz ilosc testow o 100% i nie wykrywasz nic nowego, oprocz tego, co bylo, jest i bedzie.
msp
Politycy są tak zachłanni, ze dla utrzymania stołków są gotowi zmienić całe prawo, zrobią wszytko by zniewolić i okradać swoje narody. Wszystko pod dyktando multimiliarderów rządzących światem
pozhoga
Dziwne - a prawa do szczucia opornych psami na wzór Umschlag Platzu, do tratowania ich końmi ani do zamykania ich w obozach koncentracyjnych nie będzie?

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki