S&P500 zaatakował czerwcowy szczyt

2020-07-15 22:05
publikacja
2020-07-15 22:05
fot. f11photo / Shutterstock

Środowa sesja przyniosła ostrożną kontynuację wtorkowej zwyżki. Głównym paliwem dla wyższych cen akcji pozostaje nadzieja, że gospodarka wreszcie zastartuje. Szanse na to jednak maleją za sprawą rekordowo wysokich statystyk koronawirusa.

Tym razem pretekstów do podciągnięcia nowojorskich indeksów nie zabrakło. Dzięki nim Dow Jones poszedł w górę o 0,85%, finiszując z wynikiem 26 870,10 punktów. Nasdaq zaliczył drugą z rzędu niemrawą (ale jednak wzrostową) sesję, zyskując 0,59% i osiągając wartość 10 550,49 pkt. S&P500 w trakcie dnia usiłował pobić czerwcowy szczyt, ale kurs zamknięcia na poziomie 3 226,55 pkt. (+0,91%) na to nie pozwolił.

/ Bankier.pl

W Stanach Zjednoczonych trwa druga fala epidemii Covid-19. Notowane są rekordowe dzienne przyrosty zakażeń koronawirusem (co może wynikać z większej liczby testów). Problem dotyczy zwłaszcza ludnych stanów Południa i Kalifornii, w której władze zdecydowały się ponownie zamknąć bary. To niesie ze sobą ryzyko zachwiania trendu otwierania gospodarki po rujnującym kraj kwietniowym lockdownie.  

Nadzieje są jednak póki co silniejsze od lęków. Budzi je przede wszystkim wiara w cudowną szczepionkę na Covid-19. Na fali tych oczekiwań akcje Moderny podrożały w środę o 6,9%. Badanie na małej próbie (45 pacjentów) podobno wykazało skuteczność badanej szczepionki. Ta wiadomość podbiła o kilka lub nawet kilkanaście procent notowania akcji firm wycieczkowych i linii lotniczych.

Otuchy w serca inwestorów wlały też wiadomości z Rezerwy Federalnej. Czerwcowa produkcja przemysłowa wzrosła o 5,4% względem maja, lecz wciąż była aż o 10,8% niższa niż przed rokiem – poinformował Fed. Na wynikach ciążył sektor wydobywczy, któremu we znaki daje się względnie niska cena ropy naftowej. Samo przetwórstwo przemysłowe odnotowało wzrost i 7,2% mdm (i -11,2% rdr) – to najsilniejszy miesięczny wzrost w sięgającej roku 1947 historii tych statystyk.

Pozytywnie zaskoczyła też koniunktura w regionie nowojorskim.  Indeks Fed NY Empire Stete podniósł się z -0,2 pkt. w czerwcu do 17,2 pkt. w lipcu przewyższając rynkowe oczekiwania na poziomie 9,25 pkt. O wzroście aktywności biznesowej mówiła też lipcowa Beżowa Księga zastrzegając, że koronawirus wciąż generuje ogromną niepewność.

Inwestorom spodobały się wyniki kwartalne banku Goldman Sachs, którego akcje podrożały o 1,3%. Goldman w II kwartale odnotował podwojenie przychodów z handlu papierami wartościowymi, co zawdzięczał wzmożonej od marca aktywności inwestorów.

KK

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
bha
Sztucznie pompowany balon nic więcej .
santoriusz
"Głównym paliwem dla wyższych cen akcji pozostaje nadzieja," że drukarnia nie przestanie drukować zieleniny. Nadzieja całkiem uzasadniona bo póki co to papieru i farny chyba nie zabraknie. Do boju, korona himalajów to przy tym mały pikuś.
skaurus
Tymczasem rada miejska Seattle zamierza ściąć budżet policji o 50%, oczywiście o tym nigdzie się nie przeczyta (zwłaszcza w CNN czy czerwonym Reuters). To nie jedyne miasto w USA które ma problemy z protestami ale tak jak napisałem, w mediach cisza.

Czekam z niecierpliwością na efekty zwariowanej
Tymczasem rada miejska Seattle zamierza ściąć budżet policji o 50%, oczywiście o tym nigdzie się nie przeczyta (zwłaszcza w CNN czy czerwonym Reuters). To nie jedyne miasto w USA które ma problemy z protestami ale tak jak napisałem, w mediach cisza.

Czekam z niecierpliwością na efekty zwariowanej poprawności.
kimdzongtusk
Najważniejsze, że tzw. "rynki" są zadowolone.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki