Rynek prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych warty 430 mln zł po 1. półroczu 2019 r.

Rynek prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych na koniec pierwszego półrocza 2019 r. warty był ponad 430 mln zł, tj. o 43,5 mln zł więcej niż rok wcześniej - wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Za blisko trzy czwarte wzrostu na rynku zdrowia odpowiada Grupa PZU.

(fot. leaf / YAY Foto)

Według PIU, wartość prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych na koniec czerwca br. przekroczyła 430 mln zł. "W tym czasie wartość polis zdrowotnych w PZU zwiększyła się ze 146,7 do 178 mln zł, czyli aż o 31,3 mln zł – wobec 12,2 mln zł wzrostu rynku bez PZU" - podała PIU.

Jak zaznaczył prezes PZU Życie Roman Pałac, takie wyniki firma osiągnęła głównie dzięki sprzedaży grupowych ubezpieczeń zdrowotnych dla firm. "Opieka medyczna jest głównym i najbardziej pożądanym benefitem pracowniczym. Decyduje się na niego coraz więcej firm, a opieka medyczna w formie ubezpieczenia ma przewagę nad abonentami medycznymi ze względu na gwarancje, które muszą być spełnione przez ubezpieczyciela, jak np. krótki czas oczekiwania na wizytę u lekarza, który dla pacjentów jest kluczowy"- wskazał.

Dodał, że firmy oferujące usługi zdrowotne w ramach abonamentów nie są często w stanie dostarczyć usług zdrowotnych w tak krótkim czasie, jak tego oczekują pacjenci. Dzięki konkurencyjnej ofercie taki gigant jak Grupa PZU rośnie w imponującym tempie niewielkich start-up’ów" - wyjaśnił Pałac.

Szef PZU Życie wskazał ponadto, że Grupa PZU angażuje się w szereg działań o charakterze społecznym. "W ramach ogłoszonej w czerwcu społecznej strategii +10latdłużej+ wspieramy profilaktykę zdrowotną i promuje zdrowy tryb życia. Mobilne Stefy Zdrowia PZU, które odwiedziły już kilka tysięcy miejsc w Polsce, oferują bezpłatne porady specjalistów i badania" - zaznaczył.

W ostatnich dniach Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomiła pionierski projekt „Opaska życia”. To kolejna, po uruchomionym w tym roku systemie ratunkowym PZU GO automatycznie wzywającym pomoc w razie wypadku samochodu, innowacja techniczna PZU wspomagająca ratowanie ludzkiego życia. Jak wskazał prezes PZU Paweł Surówka "+Opaska życia+ to połączenie innowacyjności i nowoczesnych technologii ze społeczną wrażliwością i odpowiedzialnością, którą kierujemy się w biznesie".

Grupa PZU to największa firma z branży ubezpieczeniowej w Polsce z ponad 37-proc. udziałem w rynkach ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych oraz z niemal 46-procentowym udziałem w rynku ubezpieczeń na życie. PZU Zdrowie jest operatorem medycznym w ramach Grupy PZU tworzącym sieć liczącą ok. 100 własnych i 2200 partnerskich placówek w niemal 600 miastach w Polsce. Współpracuje z kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju. Oferuje pomoc prawie 2000 lekarzy przeszło 50 specjalizacji. W sierpniu PZU Zdrowie otworzył pierwsze gabinety stomatologiczne. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ drag/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne