Putin wręczył na Kremlu rosyjski paszport Seagalowi

Prezydent Władimir Putin wręczył w piątek na Kremlu rosyjski paszport amerykańskiemu aktorowi kina akcji i reżyserowi Stevenowi Seagalowi. Wcześniej w listopadzie Putin podpisał dekret, na mocy którego Seagal otrzymał obywatelstwo Rosji.

Putin wręczył na Kremlu rosyjski paszport Seagalowi
Putin wręczył na Kremlu rosyjski paszport Seagalowi (fot. Alexei Druzhinin / FORUM)

Na spotkaniu na Kremlu Putin pogratulował Seagalowi nowego obywatelstwa. Zauważył, że "jest to co prawda mały, ale jednak gest" i wyraził nadzieję, że ten właśnie gest "może być oznaką stopniowej normalizacji stosunków między naszymi państwami".

Seagal wyraził wdzięczność, mówiąc "Spasibo bolszoje" (ros. bardzo dziękuję). Podczas spotkania złożył podpis na pierwszej stronie swego nowego rosyjskiego dokumentu.

Następnie obaj wyrazili nadzieję na utrzymanie w przyszłości osobistych kontaktów.

Na początku miesiąca Putin podpisał dekret w sprawie nadania Seagalowi obywatelstwa Rosji. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow mówił wówczas dziennikarzom, że aktor jest "znany ze swych ciepłych uczuć do naszego kraju, czego nigdy nie ukrywał". "Zarazem jest on znanym aktorem, co było powodem przyznania mu obywatelstwa Federacji Rosyjskiej" - wyjaśnił rzecznik.

64-letni gwiazdor, według relacji jego rzecznika Anara Reybanda, bywał w Rosji bardzo często w ciągu ostatnich dwóch dekad. Ma w tym kraju wielu przyjaciół i szczególnie upodobał sobie Moskwę.

Uzyskanie rosyjskiego paszportu Seagal zamierza świętować na kolacji z rodziną i przyjaciółmi w jednej z restauracji - powiedział Reyband portalowi Life.

Seagal wielokrotnie publicznie wyrażał uznanie dla Putina, np. w 2013 roku w wywiadzie dla telewizji RT nazwał prezydenta Rosji "jednym z największych światowych przywódców, o ile nie największym żyjącym przywódcą".

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ kot/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~asd

Ciekawe czy wytrzyma dłużej w rosji niż depardieu, który wylatując na zachód miał powiedzieć, że jeśli zechce mu się pojechać do rosji to po prostu zamknie się we własnej szopie i na jedno wyjdzie.

! Odpowiedz
1 0 ~Wpa

Właśnie został w ten sposób namaszczony przyszły prezydent Rosji

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil