REKLAMA

Przedsiębiorcy chcą droższych przesyłek z Chin

2019-09-24 11:45
publikacja
2019-09-24 11:45

Konfederacja Lewiatan apeluje, aby ograniczyć tanie przesyłki pocztowe z Chin. Jej zdaniem wpływa to negatywnie na polskie przedsiębiorstwa, dlatego skierowała list do szefów rządów państw UE, w których chce reformy systemu dostarczania paczek. 

fot. / / FORUM

Według ostatniego badania Blue Media "Jak kupujemy w zagranicznych sklepach 2019" Polacy najczęściej korzystają z chińskich sklepów internetowych (58 proc.). Na kolejnych znalazły się niemieckie (34 proc.), brytyjskie (29 proc.) i ze Stanów Zjednoczonych (21 proc.). Ponad połowa internautów deklarowała, że kupuje w sklepach zagranicznych. 

To między innymi tania lub darmowa przesyłka z Chin skłania Polaków do zakupów na takich portalach jak Aliexpress czy GearBest. 

- Pod koniec września br., w Genewie, na nadzwyczajnym kongresie Międzynarodowej Unii Pocztowej, będą omawiane kwestie strategiczne dotyczące polityki pocztowej oraz zapewnienia równych warunków działania dla europejskiego handlu detalicznego i elektronicznego. Apelujemy, wspólnie z przedsiębiorcami z całej Europy, aby na tym spotkaniu przedstawiciele rządów europejskich naciskali na przeprowadzenie gruntownej reformy systemu opłat za przesyłki pocztowe - mówi dr Aleksandra Musielak, ekspertka Konfederacji Lewiatan

Zdaniem Konfederacji Lewiatan obecnie mamy do czynienia z dołowaniem paczek e-commerce, co zakłóca konkurencje i uderzy w europejskich sprzedawców. 

WS

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
gringo7
Tu leży pies pogrzebany,czyli chiński szwindelek.
innowierca
Leviatan :
Pensje musza byc niskie bo wydajnosc mala, a przesylki drozsze ::))
ajwaj
Dla tych co anachronicznie wypisuja "chinskie badziewie, czy szajs itp."
niech spojrza na ksiezyc w noc bez chmur,
tam wlasnie "Jeep" chinskich przyjaciól" smiga na niewidzialnej stronie.

Kal-boje se patrza i podziwiaja. Chiny wcale nie robia wielkiej tajemnicy, a dla LUDZKOSCI to i owo udostepniaja.
Dla tych co anachronicznie wypisuja "chinskie badziewie, czy szajs itp."
niech spojrza na ksiezyc w noc bez chmur,
tam wlasnie "Jeep" chinskich przyjaciól" smiga na niewidzialnej stronie.

Kal-boje se patrza i podziwiaja. Chiny wcale nie robia wielkiej tajemnicy, a dla LUDZKOSCI to i owo udostepniaja.
Kal-boje w tym czasie kogos zaglodzili (Venezuela, Jemen itd.) gdzies tam bomby spuscili itd.

Szokujące odkrycie po ciemnej stronie Księżyca. Co znalazł chiński łazik? 8.09.2019

https://www.antyradio.pl/Adrenalina/Archiwum-Tajemnic/Szokujace-odkrycie-po-ciemnej-stronie-Ksiezyca.-Co-znalazl-chinski-lazik-34956
bobyxyz1
A ja chce tanszych przesylek, i jak teraz wszystkim dogodzic.
karbinadel
Jak na zwolenników wolnego rynku, to wyjątkowo durny pomysł. Każda taka akcja wywołuje reakcję, a Chiny nie tylko sprzedają. ale i kupują.
remo87
Wytłumaczcie mi jakim cudem jakaś pierdoła z Chin na ebay może kosztować 1 $ wliczając w to darmową rejestrowaną przesyłkę w dowolne miejsce na świecie? Za dolara w Polsce nawet pocztówki nie można wysłać. Jak konkurować z chińskimi podmiotami, jak ich rząd dofinansowuje międzynarodowe Wytłumaczcie mi jakim cudem jakaś pierdoła z Chin na ebay może kosztować 1 $ wliczając w to darmową rejestrowaną przesyłkę w dowolne miejsce na świecie? Za dolara w Polsce nawet pocztówki nie można wysłać. Jak konkurować z chińskimi podmiotami, jak ich rząd dofinansowuje międzynarodowe przesyłki?
wonsz
A europejskie rządy nie dofinansowują, czego popadnie? Bonusy mają całe sektory (wsparcie idzie na rolników, pocztę, kopalnie, stocznie, a jak trzeba, to i banki) i określone podmioty (nowe biznesy młodych ludzi, stare biznesy zakładane przez seniorów, ułomne biznesy zakładane przez niepełnosprawnych, biznesy w specjalnych A europejskie rządy nie dofinansowują, czego popadnie? Bonusy mają całe sektory (wsparcie idzie na rolników, pocztę, kopalnie, stocznie, a jak trzeba, to i banki) i określone podmioty (nowe biznesy młodych ludzi, stare biznesy zakładane przez seniorów, ułomne biznesy zakładane przez niepełnosprawnych, biznesy w specjalnych strefach ekonomicznych, biznesy samotnych matek, specjalne miejsca pracy dla w/w). A mimo tego chińscy producenci wgniatają europejskich i amerykańskich w łajno.
Wniosek jest oczywisty - są bardziej konkurencyjni i lepsi od nas. I przedsiębiorcy w produkcji i rząd w celowym dofinansowywaniu. Jak z nimi wygrać? Podpowiem - na pewno nie pisząc petycje i domagając się specjalnej ochrony.
marianpazdzioch
Coś równie głupiego mogło wymyślić tylko coś co nadalo sobie nazwę "Lewiatan". Ale Matołuszowi w to graj. Ceny w państwowej poczcie nigdy nie za wysokie ;)
joska
nazwa nie jest przypadkowa to imię szatana takie jak belzebub czy lucyfer.
szejknet
Tak tak, podnieście koszta przesyłek z Chin żeby allegro mogło podnieść prowizję o kolejne 10%. Świetny pomysł wujku dobra rada...

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki