REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Prezydent o obostrzeniach: nie może być tak, że odbieramy ludziom możliwość normalnego życia

2021-11-29 21:34
publikacja
2021-11-29 21:34
Prezydent o obostrzeniach: nie może być tak, że odbieramy ludziom możliwość normalnego życia
Prezydent o obostrzeniach: nie może być tak, że odbieramy ludziom możliwość normalnego życia
fot. Aleksiej Witwicki / / FORUM

Można wprowadzać pewne ograniczenia, ale wszystko musi mieścić się w granicach zdrowego rozsądku; nie może być tak, że odbieramy ludziom możliwość normalnego życia - mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda pytany, jak Polska powinna postępować w obliczu obecnej sytuacji pandemicznej.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek zapowiedział nowe obostrzenia w związku z sytuacją pandemiczną. Od 1 grudnia ma obowiązywać zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki, zmienią się także limity obowiązujące w sklepach, instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na weselach.

Prezydent zapytany w wywiadzie dla TVP, jak Polska powinna postępować w obliczu wzrastającej liczby zachorowań, podkreślił, że jest zwolennikiem bardzo spokojnego, ale konstruktywnego podejścia. "Uważam, że w żadną stronę przesada nie jest dobra" - stwierdził. "Nie można zamknąć wszystkiego, dlatego że ludzie mają dosyć zamknięcia" - dodał.

Zaznaczył przy tym, że właśnie po to mnóstwo ludzi poddało się szczepieniu, aby być wolnym od daleko idących obostrzeń. "W związku z powyższym, byłoby nieodpowiedzialnością, gdyby zostały wprowadzone jakieś bardzo daleko idące restrykcje" - podkreślił. "Chyba żeby się okazało, że przyjdzie nowa mutacja koronawirusa, która powoduje, że szczepienie nic nie daje" - zastrzegł.

Przyznał, że wówczas faktycznie byłby bardzo poważny problem. "Ale dzisiaj tego nie ma" - powiedział prezydent. "Owszem, można wprowadzać pewne ograniczenia, ale to wszystko musi mieścić się w granicach zdrowego rozsądku" - stwierdził. "To nie może być tak, że odbieramy ludziom możliwość normalnego życia" - podkreślił.

Pytany, czy przyjął już trzecią dawkę szczepionki, prezydent zaznaczył, że jest zaszczepiony dwiema dawkami szczepionki, a trzecia czeka go w najbliższym czasie. Przypomniał, że musi upłynąć pół roku od poprzedniego szczepienia.

Zapytany o możliwość obowiązkowych szczepień dla wszystkich Polaków, prezydent przyznał, że jest temu przeciwny. "Mówię nie, z uwagi na to, że znam polski charakter i wiem, że bardzo wiele osób absolutnie będzie temu przeciwna i będziemy mieli ogromne opory społeczne" - powiedział Duda.

Jak mówił, wielu Polaków nie godzi się na to, żeby do czegoś ich zmuszać. "Taki mamy charakter i myślę, że nie ma co walczyć z narodowymi cechami charakteru, po prostu trzeba je wziąć pod uwagę i w odpowiedni sposób podejmować decyzje, odnosząc się z szacunkiem do indywidualnej decyzji ludzi" - powiedział prezydent.

Autor: Daria Kania

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (24)

dodaj komentarz
kenn
Możecie teraz tonować swoje wypowiedzi w PiS, i wkładać te ostre wypowiedzi w usta osób, które nie biorą odpowiedzialnosci za decyzje :P I tak śledztwo zostało wszczęte z powodu rażących uchybień w pracy MZ i całego rządu w epidemicznej szopce :P
pippin
Popieram obojetnie od pobudek.Wiadomo, ze patrza na cyferki i nie chca wkurzac wyborcow.Normalne.Przynajmniej dobrze, ze wyglada na to ze ucza sie na bledach.W innych krajach znowu powielaja to co nie dziala.
niedorzeczny
"Mówię nie, z uwagi na to, że znam polski charakter i wiem, że" ...stracę wyborców w przeciwnym razie. Mam kredyt do spłacenia, więc nie jest mi łatwo pożegnać się z moją "pracą". Muszę być miękkim budyniem, który dostosowuje retorykę do tego, co ludzie chcą usłyszeć.
muffin
Odbieracie ludziom normalność codziennie we wszystkich aspektach życia. Żulczyk miał rację.
wwojtekw
Rok temu nie przeszkadzało nikomu ograniczanie swobód obywatelskich. Nikomu z rządzących. Teraz nagle mówi ludzkim głosem choć do wigilii jeszcze trochę zostało.
bartsson
absolutnie nie bronie pisu, ale ubiegły rok pokazał że restrykcje wyrządziły więcej szkód niż pożytku, poza tym rząd nie ma kasy na rekompensaty dla przedsiębiorców
wwojtekw odpowiada bartsson
Może niejasno się wyraziłem: chodzi mi o to, że jak wtedy wprowadzali kolejne obostrzenia, często absurdalne typu zamykanie lasów czy niedziałajace jak godziny dla seniorów, to prezydent słowem się nie odezwał. W zasadzie przez większą część pandemii, poza kampanią prezydencką oczywiście, go nie było, a teraz Może niejasno się wyraziłem: chodzi mi o to, że jak wtedy wprowadzali kolejne obostrzenia, często absurdalne typu zamykanie lasów czy niedziałajace jak godziny dla seniorów, to prezydent słowem się nie odezwał. W zasadzie przez większą część pandemii, poza kampanią prezydencką oczywiście, go nie było, a teraz wielki obrońca Polaków i ich wolności. Ja też jestem przeciw restrykcjom, zwłaszcza w takiej formie jak rok temu (o szopkach typu zakaz wychodzenia z domu w sylwestra, niepopartych żadną podstawą prawną to szkoda mówić, ale tym powinna zająć się prokuratura).
eagleeye
Panie Prezydencie RP liczę iż będzie Pan do końca swojej kadencji tego poglądu bronił nawet jak obecny Rząd RP będzie próbował wykonywać różne myki prawne aby utrudniać i uprzykżać życie.

Szkoda że jako zwierzchnik Sił Zbrojnych RP nie "tupnoł pan nogą" aby nie podawać preparatu medycznego żołnierzom
Panie Prezydencie RP liczę iż będzie Pan do końca swojej kadencji tego poglądu bronił nawet jak obecny Rząd RP będzie próbował wykonywać różne myki prawne aby utrudniać i uprzykżać życie.

Szkoda że jako zwierzchnik Sił Zbrojnych RP nie "tupnoł pan nogą" aby nie podawać preparatu medycznego żołnierzom RP którzy to przyjęli bo tak chciała wierchuszka szrabowa
langdon25
Tytuł najgłupszego prezia 21wieku niepodzielnie i dożywotnio w rękach Adriana

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki