REKLAMA

Prezydent Zeman: Uchodźcy powinni walczyć z Państwem Islamskim, a nie uciekać

2015-12-27 03:07
publikacja
2015-12-27 03:07

Prezydent Czech Milosz Zeman nazwał obecną falę migracji do Europy "zorganizowaną inwazją". Dodał, że młodzi Syryjczycy i Irakijczycy zamiast uciekać ze swych krajów, powinni chwycić za broń przeciwko Państwu Islamskiemu.

Milosz Zeman, prezydent Czech / fot. David Sedlecký / Wikimedia Commons

"Jestem głęboko przekonany, że mamy do czynienia ze zorganizowaną inwazją, a nie spontanicznym przemieszczaniem się uchodźców" - powiedział czeski prezydent w przesłaniu na Boże Narodzenie. Stwierdził, że współczucie "jest możliwe" wobec uchodźców, którzy są starzy lub chorzy i wobec dzieci, ale nie dla młodych mężczyzn, którzy powinni w swoim kraju zwalczać dżihadystów.

"Zdecydowana większość nielegalnych migrantów to młodzi zdrowi mężczyźni, samotni. Zastanawiam się, dlaczego ci ludzie nie biorą za broń, aby walczyć o wolność swojego kraju przeciwko Państwu Islamskiemu" - powiedział Zeman. Dodał, że ich ucieczka z krajów, gdzie toczy się wojna, tylko wzmacnia dżihadystów z Państwa Islamskiego.

To kolejna krytyczna wypowiedź czeskiego prezydenta dotycząca fali migrantów. Wcześniej Milosz Zeman wielokrotnie ostro sprzeciwiał się unijnej polityce wobec migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

IAR/AFP/ab

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (33)

dodaj komentarz
~stachu_1966
A Czesi co zrobili w 1938? , ,,,,,, skulili dupy a Niemcy zajęli ich fabryki i rozjechali Europę
~Bal
po co utrzymujemy wulgarny pseudosport od czasow Deiny oprocz kasy wyzuconej w bloto nic z tego badziewia nie mamy ostatnia liga nie wygralismy od ponad 15 lat Prawandowszczak ktory gra nie na naszej ziemi plus nazwiska w pseudoreprezentacji nie naszych rodakow czy jestescie slepi ,ze to nie rozrywka dla nas ale dla menagerow tychrze po co utrzymujemy wulgarny pseudosport od czasow Deiny oprocz kasy wyzuconej w bloto nic z tego badziewia nie mamy ostatnia liga nie wygralismy od ponad 15 lat Prawandowszczak ktory gra nie na naszej ziemi plus nazwiska w pseudoreprezentacji nie naszych rodakow czy jestescie slepi ,ze to nie rozrywka dla nas ale dla menagerow tychrze nierobow czy budowa stadionow w momencie gdy jestesmy winni dluznikom ponad 700 000 000 000 pln w dlugu publicznym jest madrym i odpowiedzialnym postepowaniem teraz to sie zmieni majatki pokryja dlug publiczny My bedziemy cierpiec ale przynajmniej nasze dzieci beda zyly w wolnym kraju
~chemik
przeswietlac RTG bo moga miec cos zaaplikowane w sobie np w woreczkach polknietych moga miec skladniki do spreparowania bomby biologicznej lub chemicznej
~endi
Ich prawdziwymi " bombami " są ich jadra , skutecznie zwiększą ich populację , a dalej przy pomocy długopisu i kartki wyborczej zdobędą Europę, w przyszłym roku w Belgii będzie 30% Muzułmanów ...
~jerzy
i kto to mówi,Czech, nie pamięta roli jaką odegrali w 1945 roku.
~antek
A tak konkretnie to o co chodzi?
~bociankr
dobrze gada. Nalac mu becherowki:-)
~Polak
Czesi powinni chwycić broń i walczyć w 1938 i 1968...
~przyjaciel
Brawo za odwagę!! Szkopy jak tak bardzo chcą multi kulti to proszę bardzo ale od miedzymorza WARA!!
~cannondale
No tak. W 1968 Czesi powinni byli chwycić za kałasze i wybić bolszewików, a nie emigrować. Teraz byłoby ich dużo mniej i nie miałby kto pleść hejterskich idiotyzmów.

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki