REKLAMA

Premier Belgii ostrzega: W Europie dojdzie do nowych zamachów

2016-04-02 18:50
publikacja
2016-04-02 18:50

Premier Belgii Charles Michel jest przekonany, że w Europie, w tym także w Belgii, dojdzie do nowych zamachów i że nie można mówić o czymś takim, jak "zerowe ryzyko". Wyraził ten pogląd w wywiadzie dla sobotniego wydania dziennika "La Libre Belguique".

Premier Belgii ostrzega: W Europie dojdzie do nowych zamachów / fot. Alexandre Marchi / FORUM

Szef rządu belgijskiego potwierdził, że w Belgii utrzymano z powodu zagrożenia zamachami terrorystycznymi trzeci, "niepokojący", jak się wyraził, stopień alertu (w czterostopniowej skali).

Michel powiedział też, że konieczne jest dalsze usprawnienie koordynacji działania służb wywiadowczych. Premier Belgii zaznaczył, że nie jest zwolennikiem nowych reform w tej dziedzinie. Jego zdaniem należy "doskonalić działalność istniejących instytucji" powołanych do czuwaniem nad bezpieczeństwem państwa.

W zamachach na lotnisku i w brukselskim metrze 22 marca zginęło 35 osób, w tym trzej zamachowcy samobójcy. Jedną z ofiar śmiertelnych ataku w metrze była 61 Polka. Do dokonania zamachów przyznało się Państwo Islamskie. (PAP)

ik/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~męczennik
Niech belgowie zatrudniają więcej islamistów na lotniskach, którzy będą wiwatować po następnym zamachu ... Jest takie przysłowie - jak Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum ...
~ZamknąćEuarabię
Belgia powinna zostać wyrzucona ze Strefy Schengen za to, że wyhodowała tą terrorystyczną zarazę. W normalnym kraju już by leciały głowy za dopuszczenie do takiej deprawacji, a tam trwa w najlepsze zamiatanie pod dywan. Francja niewiele lepsza.
~jaro
A więc terroryści osiągnęli swój cel, zasianie strachu w zwykłych obywatelach.
A zamachy prędzej czy później będą, to jest tylko kwestia czasu.
~p23
obudzil sie....
zaraz nam zacznie zyczyc wszystkiego dobrego na nowy rok 2016.
~zc
coś czuję, że każdy nowy rok będzie "bombowy"

Powiązane: Zamachy terrorystyczne w Brukseli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki