metro

III linia metra w Warszawie. Jest wstępna analiza dotycząca przebiegu trasy

III linia metra w Warszawie. Jest wstępna analiza dotycząca przebiegu trasy

Otrzymaliśmy raport wstępny do Studium Technicznego dla trzeciej linii metra, która w pierwszym etapie obejmuje Pragę-Południe - poinformował w czwartek stołeczny ratusz. Chodzi m.in. o wstępną analizę w zakresie przebiegu linii i lokalizacji stacji. Czytaj dalej

Rząd dofinansuje londyńskie metro i autobusy

Rząd dofinansuje londyńskie metro i autobusy

Transport for London (TfL), miejska spółka zarządzająca komunikacją w brytyjskiej stolicy, dostanie od rządu pomoc finansową w wysokości 1,6 miliarda funtów, która pozwoli na kursowanie metra i autobusów do września - poinformowano w czwartek wieczorem. Czytaj dalej

Warszawa kupi nawet 45 pociągów metra

Warszawa kupi nawet 45 pociągów metra

Warszawskie metro zakupi nawet 45 nowych pociągów. Stabilne finansowanie inwestycji zapewni preferencyjny kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego – poinformował we wtorek stołeczny ratusz. Czytaj dalej

Trzy nowe stacje metra w Warszawie otwarte

Trzy nowe stacje metra w Warszawie otwarte

W sobotę w Warszawie otwarto trzy nowe stacji metra na Woli. Podziemna kolejka będzie zabierała pasażerów ze stacji: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Czytaj dalej

Warszawa: 87 tys. pasażerów metra w środę

Warszawa: 87 tys. pasażerów metra w środę

W środę z obydwu linii podziemnej kolejki skorzystało łącznie 87 tys. pasażerów - przekazała w czwartek rzecznik prasowy metra Anna Bartoń. Z informacji tej wynika, że było to. o ok. 590 tys. mniej podróżujących niż na początku marca. Czytaj dalej

Stacja warszawskiego metra zamknięta po podejrzeniu koronawirusa

Stacja warszawskiego metra zamknięta po podejrzeniu koronawirusa

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem u mężczyzny, który przebywał na stacji metra Politechnika, stacja została zamknięta do dezynfekcji – poinformowała w niedzielę rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń. Czytaj dalej

Metro w Warszawie będzie działać

Metro w Warszawie będzie działać

Nie ma planów zamknięcia warszawskiego metra - zapewnił w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dodał, że samorządowcy robią wszystko, aby zabezpieczyć miasta przed epidemią. Czytaj dalej

W warszawskim metrze 60 proc. mniej pasażerów

W warszawskim metrze 60 proc. mniej pasażerów

Spada liczba korzystających z transportu publicznego w Warszawie. W ubiegły piątek autobusy przewiozły o ponad 50 proc. mniej osób, a metro ponad 60 proc. - wynika z informacji przekazanych PAP w poniedziałek przez rzecznika ZTM Tomasza Kunerta. Czytaj dalej

Trzy stacje metra w Warszawie zamknięte

Trzy stacje metra w Warszawie zamknięte

W związku ze stanem zdrowia pasażera stacje I linii metra: Kabaty, Natolin i Imielin pozostają zamknięte - przekazały w piątek wczesnym popołudniem PAP służby prasowe warszawskiego metra. O ich otwarciu zdecyduje Powiatowy Inspektorat Sanitarny. Czytaj dalej

Pociągi metra na linii M2 będą kursowały na skróconej trasie

Pociągi metra na linii M2 będą kursowały na skróconej trasie

Od 8 do 15 marca pociągi metra na linii M2 będą kursowały na skróconej trasie Trocka – Rondo ONZ - poinformował stołeczny magistrat. Czytaj dalej

Warszawskie metro z nowymi pociągami

Warszawskie metro z nowymi pociągami

Finalizujemy umowę na zakup największego taboru, czyli 45 pociągów dla warszawskiego metra - powiedział w czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas uroczystości podpisania umowy na nowe pociągi dla stołecznego metra. Na torach pojawią się one w 2021 roku. Czytaj dalej

Świąteczne metro w Warszawie jeździ od dziś do 6 stycznia

Świąteczne metro w Warszawie jeździ od dziś do 6 stycznia

Ozdobiony świątecznie pociąg metra ruszył w piątek ze stacji Trocka. Barwny pojazd będzie woził pasażerów II linii metra do 6 stycznia. Czytaj dalej

Metro w Krakowie. Nie ma zgody konserwatora zabytków na przystanki w centrum

Metro w Krakowie. Nie ma zgody konserwatora zabytków na przystanki w centrum

Wojewódzka Konserwator Zabytków negatywnie zaopiniowała lokalizacje stacji i przystanków metra na Starym Mieście w Krakowie, m.in. na Plantach u wylotu ulicy Szewskiej oraz przebieg linii nieopodal Barbakanu. Czytaj dalej

Niewybuch na budowie metra w Warszawie. Ewakuowano około tysiąca osób

Niewybuch na budowie metra w Warszawie. Ewakuowano około tysiąca osób

Saperzy zabezpieczyli i wywieźli niewybuch z budowy metra na Bródnie. Nie ma już utrudnień komunikacyjnych, a ewakuowani wrócili do swoich domów. Prace na budowie wznowiono - poinformował w środę Bartosz Sawicki z firmy Gulermak, wykonawcy metra na Bródnie. Czytaj dalej

Będą nowe stacje pierwszej linii warszawskiego metra. Jest umowa

Będą nowe stacje pierwszej linii warszawskiego metra. Jest umowa

Podpisaliśmy umowę z firmą Metroprojekt na przygotowanie projektu budowlanego dwóch stacji I linii metra: Plac Konstytucji i Muranów - poinformował w środę na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Czytaj dalej

WIG20 -0,91% 1 641,22
2020-10-21 10:21:45
WIG30 -0,81% 1 887,84
2020-10-21 10:21:00
WIG -0,62% 48 117,39
2020-10-21 10:06:00
DAX -0,85% 12 629,05
2020-10-21 10:15:00
NASDAQ 0,33% 11 516,49
2020-10-20 22:03:00
SWIG80 -0,46% 13 849,68
2020-10-21 10:06:00
EUR/PLN 0,20% 4,5688
2020-10-21 10:20:00
USD/PLN -0,12% 3,8515
2020-10-21 10:20:00
CHF/PLN 0,24% 4,2612
2020-10-21 10:20:00
EUR/USD 0,33% 1,1862
2020-10-21 10:20:00
ZŁOTO 0,84% 1 925,40
2020-10-21 10:21:00
MIEDŹ 0,96% 6 971,75
2020-10-21 10:21:00
ROPA -0,58% 42,52
2020-10-21 10:21:00

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl