Pracownicy w USA mają obowiązek noszenia pieluch

Oxfam America opublikował raport, z którego wynika, że pracownicy największych ferm drobiu w Stanach Zjednoczonych są zmuszani do chodzenia w pieluchach, aby maksymalnie ograniczyć przerwy związane z wyjściem do toalety.

Pracownicy największych ferm drobiu w USA są zmuszani do chodzenia w pieluchach
Pracownicy największych ferm drobiu w USA są zmuszani do chodzenia w pieluchach (FORUM)

Tacy dostawcy mięsa, jak Tyson Foods, Perdue Farms, Sanderson Farms, a także Pilgrim’s Pride  znajdują się na czarnej liście pracodawców, którzy oprócz odmawiania zatrudnionym przerw na załatwienie swoich potrzeb, serwują im pracę w niebezpiecznych warunkach. Wnioski pracowników o godziwe warunki pracy są często wyśmiewane przez nadzorujących - wynika z raportu amerykańskiej organizacji humanitarnej.

Pracownicy niektórych firm zwracają również uwagę, że przyznawany czas na wyjście do łazienki często nie wystarcza na załatwienie swoich potrzeb z uwagi na konieczność przebrania odzieży ochronnej. Powrót na stanowisko pracy z minimalnym opóźnieniem wiąże się natomiast z naganą dyscyplinarną. Inne przedsiębiorstwa pozwalają zatrudnionym na jedną wspólną, kilkuminutową przerwę podczas chwilowo wyłączanej taśmy produkcyjnej.

Jedynie Tyson Foods i Perdue Farms odpowiedziały na zarzuty stawiane przed Oxfam. Pracodawcy uważają, że skargi na temat braku przerw są nieprawdziwe, a całe zjawisko jest niepokojące. Ponadto firma Perdue poinformowała, że nie może wszcząć czynności wyjaśniających z uwagi na brak możliwości ujawnienia przez Oxfam danych pracowników. Organizacja humanitarna sugeruje przeprowadzenie zewnętrznego audytu, który zweryfikuje warunki pracy we wspomnianych przedsiębiorstwach.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ~asd

Pewnie po tym artykule przeniosą produkcję, tylko ciekawe gdzie .............?
Do Polski ??

! Odpowiedz
1 4 ~bmmm

może ktoś im zrobi nową demokrację? :-D jakaś pomarańczowa...? czy coś

! Odpowiedz
1 16 ~xxx

Nie pokazujcie tego artykułu nikomu z polskich firm, bo też nam każą chodzić przez cały dzień w pampersach. U nas już kiedyś takie coś było, czyżby ktoś chciał powrotu tamtych złych czasów? Hipermarkety i Amazon już czekają tylko na to.

! Odpowiedz
0 4 ~Wx

i call centra...

! Odpowiedz
2 13 ~notogo

No, jak wejdzie TTIP to będzie tak i u nas, by wydajność była taka sama, bo inaczej towar z takiej fermy zaleje rynek.

! Odpowiedz
6 4 ~Ads

Brawo! Takiego prymitywnego uproszczenia jeszcze nie słyszałem. Czyli koszty transportu z Polski do USA będą równe 0? I polscy pracownicy pójdą na tak idiotyczny układ przy naszym prawie pracy? Wystarczy się zastanowić zamiast robić za trolla...

! Odpowiedz
1 2 ~gość odpowiada ~Ads

Lepper zapewne wiedział dlaczego wysypywał nienieckie zboże na tory...

! Odpowiedz
0 0 ~mm odpowiada ~Ads

Obecnie w Chinach zbudowano kontenerowiec którego cena przewiezienia tony towaru oscyluje w granicach kilkudziesięciu centów. To jest prawie nic.

! Odpowiedz
0 16 ~nowy

takich gn.ji to odrazu zamknac beda inne firmy na ich miejsce az do skutku

! Odpowiedz
1 20 ~Dżejms

Zapewne właściciele należą do jakiejś loży więc są nietykalni. Albo np są z narodu takiego którego niewolno krytykować. Jest taki naród - powaga. A teraz zagadka - który?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne