REKLAMA
PIT 2023

Pracownicy Agory chcą dopłat za prąd i 8-godzinnego dnia pracy

2021-04-09 09:30
publikacja
2021-04-09 09:30

Związkowcy z Inicjatywy Pracowniczej walczą o lepsze warunki pracy zdalnej w Agorze. Wśród postulatów znalazły się dopłaty za prąd, szybki internet oraz przestrzeganie 8-godzinnego dnia pracy - dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl

Pracownicy Agory chcą dopłat za prąd i 8-godzinnego dnia pracy
Pracownicy Agory chcą dopłat za prąd i 8-godzinnego dnia pracy
fot. Bartomiej Kudowicz / / FORUM

- Zgłosiliśmy szereg postulatów na podstawie ankiety, którą rozesłaliśmy wśród swoich pracowników. Na razie nie ustaliliśmy konkretów, potrzebne będzie jeszcze jedno spotkanie. Podnoszonych było kilka kwestii: rekompensat za prąd, bo tego - jak wynika z ankiety - pracownicy najbardziej potrzebują. Ze strony Agory widać tutaj opór, natomiast zaproponowali rozwiązanie pośrednie, które musimy teraz przeanalizować ze związkiem - aby z funduszu socjalnego przeznaczyć środki na zapomogi dla osób, które z powodu COVID-19 zmagają się z dodatkowymi kosztami. Musimy ustalić szczegóły i przemyśleć tę propozycję - poinformował portal Wirtualne Media Maciej Orłowski z Komisji Dziennikarek i Dziennikarzy przy OZZ Inicjatywa Pracownicza.

Dodatkowo związkowcy chcą ustalić zasady dopłat do szybszego internetu i rozwiązań, które pozwolą pracownikom nie wykonywać obowiązków służbowych powyżej standardowego czasu pracy. Firma odpowiedziała portalowi, że zatrudnieni mają do dyspozycji telefony służbowe z pakietem internetu mobilnego. 

To nie pierwsze działania związków zawodowych w Agorze. W lutym pisaliśmy o tym, że pracownicy podnieśli postulat, aby obniżono pensje zarządu spółki. W 2019 roku zarząd Agory zainkasował 4,77 mln zł. Z tej kwoty 2,84 mln to wynagrodzenie stałe, a 1,91 mln zł to część zmienna. Najwyższą pensję otrzymał Bartosz Hojka - 1,39 mln zł, a Tomasz Jagiełło 574 tys. zł.

WS

Źródło:
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (26)

dodaj komentarz
jan-kowalski
Moment, moment, jakie dopłaty? Czy już wszystkich ogarnęła amnezja/indolencja (zbiorowa utrata rozumu)?!
Jest przecież w ustawie o PIT art. 22 ust. 2, który stanowi:

Koszty uzyskania przychodów z tytułu stosunku służbowego, stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy oraz pracy nakładczej:
1) wynoszą 250 zł miesięcznie,
Moment, moment, jakie dopłaty? Czy już wszystkich ogarnęła amnezja/indolencja (zbiorowa utrata rozumu)?!
Jest przecież w ustawie o PIT art. 22 ust. 2, który stanowi:

Koszty uzyskania przychodów z tytułu stosunku służbowego, stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy oraz pracy nakładczej:
1) wynoszą 250 zł miesięcznie, a za rok podatkowy łącznie nie więcej niż 3000 zł – w przypadku gdy podatnik uzyskuje przychody z tytułu jednego stosunku służbowego, stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy oraz pracy nakładczej.

Zatem każdy ze wspomnianych "pracowników Agory" (ale też wszyscy inni) co miesiąc z tego tytułu pomniejszają już swój przychód o ww. kwotę, a tym samym podstawę opodatkowania i finalne podatek (o ca. 42 zł). W ten sposób, niezmiennie od 1992 r., rekompensowane są pracownikom ponoszone przez nich koszty pracy - z tym że kiedyś (przed pandemią) składały się na nie głównie/z reguły koszty dojazdu do/z pracy, a teraz (w pandemii) są to głównie koszty prądu czy internetu. Przy tym stawiam żołędzie przeciwko kasztanom, że to ostatnie nie przekraczają, nawet przy obecnych cenach energii, 250 zł/m-c!

Więc o co cały ten szum, skoro sprawa jest już od dawna uregulowana???
Nie dziwię się mediom (trudno wymagać od dziennikarzy, aby się na czymkolwiek znali poza rzetelnym dziennikarstwem...), mogę też zrozumieć pracowników (którzy przy okazji pandemii próbują wyszarpnąć dla siebie kolejne benefity), ale nie rządzących oraz tzw. ekspertów (którzy z powagą godną lepszej sprawy pochylają się nad tym problemem i go namiętnie dyskutują, uznając za poważny, gdy w rzeczywistości on nie istnieje...).
gucio_222
I słusznie. bo gdyby ci strajkujący pracownicy poświęcili chociaż swój napletek w imię członkostwa do narodu władców galaktyki to może zasłużyli by na ten prąd.
demeryt_69
Czy to nie szmonces - bajgle już ponad 100 lat temu walczyły o 8-godzinny dzień pracy :)
greatmongo
to jest wlasnie definicja ZENADY. Gosc zarabia milion rocznie i gada, ze pracownik ma pracowac na internecie z telefonu zamiast mu 50 zlotych doplacic do szybkiego?

To nie kapitalizm, to firma z kupy i patykow
demeryt_69
Kapitalizm to był ostatnio w czasie 2RP :)
januszbizensu
Sweterek na koszule i jedziemy pomawianko, chyba ten model biznesowy zaczyna się wyczerpywać.
przemek_opinia
Najpierw umowy śmieciowe w TVN-ie, teraz dopłaty do prądu w Wyborczej - ile tam ludzie zarabiają, że nie mają za opłatę za prąd dla komputera stacjonarnego czy laptopa - to się nazywa krótkie trzymanie na smyczy. To sobie fani i fanatycy PO - KO wybrali media. Ale czego się spodziewać jest zagraniczny kapitał i jest smycz na Polaka.Najpierw umowy śmieciowe w TVN-ie, teraz dopłaty do prądu w Wyborczej - ile tam ludzie zarabiają, że nie mają za opłatę za prąd dla komputera stacjonarnego czy laptopa - to się nazywa krótkie trzymanie na smyczy. To sobie fani i fanatycy PO - KO wybrali media. Ale czego się spodziewać jest zagraniczny kapitał i jest smycz na Polaka. I jeszcze ciągłe pranie głowy, że niby "robią dobrą robotę" i "walczą w Polsce o wolność". Teraz zaczyna mi być szkoda tych ludzi. Uważają się za intelektualistów, a de facto otumanieni są pseudointelektualistami na zasadach pseudo normalnych - żeby walczyć o 8 godzinny dzień pracy i dopłaty do prądu??? To zaraz będzie jak w Amazonie i odlewaniem się do butelek, bo nie ma czasu na przerwę. Albo jak na magazynie chodzisz w obroży na nodze, która rejestruje gdzie przebywasz i co robisz, a to wszystko w imię "optymalizacji" i poprawności politycznej. Nie musicie się ze mną zgadzać, ale proszę zacznijcie myśleć.
batic
nic dziwnego, że tną tam koszty, skoro muszą konkurować z państwowym molochem na kroplówce 2mld złotych rocznie...
przemek_opinia odpowiada batic
serio tylko tyle masz?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki