REKLAMA

Pracownicy Agory chcą obniżenia pensji zarządu

2021-02-09 10:19
publikacja
2021-02-09 10:19
Pracownicy Agory chcą obniżenia pensji zarządu
Pracownicy Agory chcą obniżenia pensji zarządu
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Podczas spotkania organizacji związkowych zrzeszonych w Agorze podniesiono postulat, aby między innym obniżono pensje zarządu spółki. Pomysł ten pojawił się już wcześniej, kiedy kierownictwo chciało oszczędzać poprzez przedłużenie działania funduszu socjalnego w ograniczonej formie. 

Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, na początku tygodnia doszło do spotkania związkowców z NSZZ "Solidarność" i ZZ Inicjatywa Pracownicza. Organizacje w czasie rozmów podniosły, że pandemia pogorszyła sytuację spółki, ale oszczędność przyniosłoby obniżenie pensji zarządu. Nie jak na razie nie ma żadnych ustaleń w tej sprawie. 

Wirtualne Media podają, że prezesi mieli odpowiedzieć, że pensje ustala rada nadzorcza i to z nią powinny spotkać się związki zawodowe. W 2019 roku zarząd Agory zainkasował 4,77 mln zł. Z tej kwoty 2,84 mln to wynagrodzenie stałe, a 1,91 mln zł to część zmienna. Najwyższą pensję otrzymał Bartosz Hojka - 1,39 mln zł, a Tomasz Jagiełlo 574 tys. zł. 

Zatrudnieni podnoszą również kwestię wzrostu wynagrodzeń najgorzej zarabiających. – Nadal mamy w naszym związku osoby, które zarabiają pensję minimalną, albo w okolicach pensji minimalnej. Nawet jeśli są podwyżki w firmie, ale w tym temacie jest sporo do zrobienia – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bartosz Józefiak z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego "Inicjatywa Pracownicza".

WS

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
kris74keh
Widać wyraźnie, ile Agora dostawała bonusów od poprzednich władz, teraz tego nie ma i powoli wyprzedają majątek, zamykają drukarnie , obcinają pensje.
jes
Bo mają być tylko jedne media wychwalające Nieinternowanego (którym rządzi były esbek - co już udowodnił IPN) i zakochane w łojcu dyrektorze.
3xx
teraz zycie plynie mlekiem i miodem u Kurskiego
anty12
Sami sobie koryta nie zabiora.
katzpodola
ta gazeta trwać będzie wiecznie jak ich nienawiść do Polski.
jarekzbyszek
A można było kłamać i drukować plakaty Duda za państwową kasę. Wystarczyłoby "Sasinów" dla zarządu, związkowców i pracowników.
grzegorzkubik
A wystarczyło nie kłamać i nie drukować plakatu Trzaskowskiego. Jednostronna gazetka traci to i pracownicy tracą a zarząd nic sobie z tego nie robi.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki