Powstaje światowy gigant spożywczy. Kraft i Heinz łączą siły

Dziś doszło do porozumienia w sprawie zakupu Kraft Food Group przez Berkshire Hathaway. Kraft, w wyniku fuzji połączy się z Heinzem, stworzy jeden z największych koncernów spożywczych na świecie.

Warren Buffet, CEO Berkshire Hathaway jest jedna z kluczowych osób fuzji Kraft Food Group i Heinz. (FORUM)3G Capital i Berkshire Hathaway, której prezesem jest jeden z najbogatszych ludzi na świecie - Warren Buffet - poinformowała o kupnie Kraft Food Group, do której należą m.in. Maxwell House oraz Cadbury.

Zdaniem The Wall Street Journal, transakcja kupna Kraft Food może opiewać nawet na 40 mld dolarów. Nowy właściciel chce połączyć firmę z Heinzem. Po przeprowadzonej fuzji, gigantyczny koncern ma nosić nazwę Kraft Heinz Company.

Według nieoficjalnych danych, nowy koncern ma generować 28 mld dolarów przychodu rocznie. Nowi inwestorzy mają zainwestować blisko 10 mld dolarów w nową spółkę. Akcjonariusze Krafta otrzymają ok. 49 procent akcji Kraft Heinz Company oraz dywidendę w wysokości ponad 16,5 dolarów za akcję.

Sam Heinz, znany głównie ze swojego flagowego produktu ketchupu „Heinz Tomato Ketchup”, posiada także znaną na polskim rynku markę Pudliszki. W 2013 roku został zakupiony przez 3G i Berkshire Hathaway za 23 mld dolarów. Jak podało 3G Capital, fuzja spożywczych koncernów może przynieść rocznie około 1,5 mld dolarów oszczędności.

MM

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~skarpetki

pudliszki wykupią całe BERKSHIRE HATHAWAY, a samego Buffeta puszczę w skarpetkach

! Odpowiedz
0 0 ~xxx

chciales napisac Wlocławek ;p

! Odpowiedz
1 13 ~jasnowidz

W praktyce oznacza to że pan Warren Buffet w panice inwestuje w co można bo coś dolarowi nie dowierza. Tym samym połączone dwie kompanie zwolnią masę ludzi bo nie potrzeba aby dublowali pozycje. A rozbujany rynek łyknie więcej akcji, które zdrożeją, bo przecież wzrosną zyski firmy przez te zwolnienia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~jasnowidz

W praktyce oznacza to że pan Warren Buffet w panice inwestuje w co można bo coś dolarowi nie dowierza. Tym samym połączone dwie kompanie zwolnią masę ludzi bo nie potrzeba aby dublowali pozycje. A rozbujany rynek łyknie więcej akcji, które zdrożeją, bo przecież wzrosną zyski firmy przez te zwolnienia. Jedynie grupa ludzi zasili szeregi bezrobotnych. Przypominam w USA około 105 milionów nie pracuje to około 1/3 populacji, a reszta świata za to płaci, oraz oszołomy w Polsce się cieszą z obecności US army.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~prawdowidz

Raczej 15 mln nie pracuje. Widzę, że problemy z procentami. Warto wrócić do szkoły.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne